Gündem

Olay Olan Başhekim yardımcısının Yine Olay Açıklaması !

Paylaş

KONYA Numune Hastanesi Başhekim Yardımcısı Hasan Hüseyin Uysal, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla kadınları hedef aldı.

Olayla İlgili ilk haberimiz

Kadınlar hakkında skandal ifadeler kullanan Uysal, kısa süre sonra paylaşımı sildi. Uysal’ın aynı zamanda İHH İnsani Yardım Vakfı Konya İl Başkanı olduğu görüldü.

Sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda kadınlara yönelik çirkin ifadeler kullanan Uysal, “Toplumun en zayıf yanı da en kuvvetli yanı da kadın. Konya’da bile göbeği, göğüslerinin yarısı, omuzları, bacak uyluğunun % 80’i açık tipler türedi. Bu teşhir, ‘beden görseli satma’ değil mi? Beden satmaya giden yol, fa..şelik yolu değil mi? Cariyeler örtünmezmiş. Cariye mi bunlar!” dedi.

Tweetini silip skandal bir paylaşım daha yaptı

Tepkilerin gelmesinin ardından paylaşımı silen Uysal, yeni bir açıklama yaparak paylaşımını “Çok seviyesiz yorumlar gelmiş” diyerek kaldırdığını belirtti. Uysal paylaşımında, “Çok seviyesiz yorumlar gelmiş o yüzden yorumları kapattım. Her açık f….. demedim. Teşhirci psikolojiye ve bunun varabileceği sonuca işaret ettim. Biraz sağlıklı düşünülse, daha insanî değerlendirmeler çıkardı ortaya. Yazık, delikanlı erkeklerin ruhsal savrulmalarını düşünen yok” ifadelerini kullandı.

UYSAL’A KADINLARDAN SERT TEPKİ
Uysal’ın açıklaması sosyal medya tepki çekerken; kadınlar da Uysal’a sert tepki gösterdi. İYİ Parti Konya Kadın Politikalarından Sorumlu İl Başkan Yardımcısı Tolunay Özçelik, Halkın Kurtuluş Partisi (HKP) Konya İl Yöneticisi Huriye Tekin, Türkiye Komünist Partisi (TKP) Kadın Dayanışma Komiteleri adına Serap Emir, Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu (KCDP) Kadın Meclisleri Temsilcisi Dilber Sünnetçioğlu, Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) Konya Şubesi Yönetim Kurulu Üyesi Sultan Karatekin, Mehmet Oflaz’a konuştu.

“RAHATSIZLIK DUYUYORUZ”
Özçelik, “Biz İyi Partili Kadınlar olarak düşünce sistemimizi öncelikle özgürlük ve demokrasi temeline oturtmuş bir partiyiz. Bu inancımızı sadece kadınlar için değil toplumumuzdaki tüm bireyler için savunuyoruz. Dolayısıyla kadın bedeni ve giyim kuşamı üzerinden yapılan her türlü tartışmaya karşıyız. Bu tür tartışmaların erkekler arasında yapılıyor olmasından daha da çok rahatsızlık duyuyoruz” diye konuştu.

“SÖYLEMLERİNE KATILMIYORUZ”
İYİ Partili Özçelik açıklamasının devamında şöyle konuştu:

“Konya Numune Hastanesi Başhekim Yardımcısı ve İHH İnsani Yardım Vakfı Konya İl Başkanı Sn. Hasan Hüseyin Uysal’ın söylemlerine katılmadığımız gibi kadına, insana ve topluma da aynı pencereden bakmıyoruz. Yaşadığımız toplum özgürlükçü ve demokratik bir toplumdur. Her birey dilediğini giymekte ve dilediği hayatı yaşamakta özgürdür. Kimsenin diğerinin giyim kuşamına ya da yaşam tercihlerine müdahale hakkı olmadığı, tam tersine saygı duyması gerektiği kanaatindeyiz.”

“LANETLİYORUZ!”
Uysal’ın kadınları aşağılayan ve hakaret dolu bir paylaşım yaptığını belirten Tekin, “HKP’li Kadınlar olarak adını bile ağzımıza almak istemediğimiz ve sözde başhekim yardımcısı şahsın bu açıklamasını lanetliyoruz. Akılları kadının bedeni ve bacak arası dışında bir şeye çalışmayan, dini sadece kadın bedenine indirgeyerek kadın üzerinden yapılan bu saldırıları ve bu anlayışı kesinlikle kabul etmiyoruz. Onlar bu tür açıklamaları ile iğrenç iç yüzlerini her seferinde açığa vurmaktadırlar” ifadelerine yer verdi.

“LAİKLİK KADININ ÖZGÜRLÜĞÜDÜR”
“Oysa kadınlarımız toplumumuzun yarısıdır. Anamızdır, bacımızdır, eşimizdir, kızımızdır. Kimse üreten ve yaratan biz kadınlara hakaret edemez” diyen HKP’li Tekin, “Partimiz her fırsatta laikliği ön planda tutmaktadır. Çünkü laiklik aynı zamanda kadının özgürlüğüdür. AKP ve onun gerici tarikat, vakıf vb. yandaşları ne yazık ki yıllardır bu ve benzeri açıklamalar yaparak kadınlarımızı eve hapsederek, çalışamaz duruma getirerek, kılık kıyafetine müdahale ederek, kaç çocuk doğuracağına karışarak kendi ahlaksız zihniyetlerini topluma benimsetmeye ve şeriat özlemlerini kadına uyguladıkları baskılarla gerçekleştirmeye çalışıyorlar” değerlendirmesinde bulundu.

“MEYDAN BOŞ DEĞİL”
Tekin, “Biz HKP’li Kadınlar olarak bu kadın, çocuk, doğa, hayvan düşmanı ortaçağcı-gerici zihniyete karşı mücadelemizi sürdüreceğiz. Meydan boş değil. Herkes haddini ve yerini bilecek. Bu ülkede bizler var olduğumuz sürece bu ortaçağcılar amaçlarına, emellerine ulaşamayacaklardır” diyerek açıklamasını sonlandırdı.

“MESLEKTEN MEN EDİLMELİDİR”
TKP’li Emir, “AKP Türkiyesi’nde gerek Diyanet’in gerek tarikat liderlerinin gerekse de sağcı vekillerin ağzından kadın düşmanı gerici söylemler işitmek bizi şaşırtmıyor” dedi.

“Bu kez ise Konya’da hekimlik yapan, üstelik de bir hastanenin başhekim yardımcısı olan Hasan Hüseyin Uysal oldu kadın düşmanlığının faili. Böylesine gerici, ayrımcı birinin hekimlik mesleğini icra etmesi kabul edilemez. Kendisi derhal meslekten men edilmelidir” diyen Emir sözlerine şöyle devam etti:

Kendisi aynı zamanda İHH Vakfı’nın İl Başkanı. Bu vakfın bundan 5 yıl önce El Kaide’nin Suriye kolu, Heyet-u Tahrir’uş Şam’dan, ödül almıştı. Bu örgüt Suriye’de milyonlarca kadın tecavüzünün, kadın cinayetinin sorumlusudur. Ülkemizi karanlığa boğmak, kadınları Uysal’ın tweetinde de itiraf ettiği gibi ‘toplumun en zayıf’ unsuru haline getirmek istiyorlar. Biz Kadın Dayanışma Komiteleri olarak tam da bu gericiliğin, kadın düşmanlığının ve onların temsilcilerinin karşısındayız. Kadınlar AKP dönemi boyunca Haziran Direnişi başta olmak üzere, İstanbul Sözleşmesi eylemlerinde, 8 Martlarda defaaten bu karanlığa, bu gericiliğe sığmayacaklarını gösterdiler. Göstermeye de devam edeceğiz. Bu örgütlü gericilik karşısında, bizler de örgütlü aydınlığın, laikliğin sesi olacağız.”

“ŞİDDETLE KINIYORUZ”
Sünnetçioğlu, “Hasan Hüseyin Uysal‘ın kadın düşmanı kadını aşağılayan bu açıklamasını şiddetle kınıyorum. Kadınların yaşam tarzına kıyafetlerine karışmak kimsenin haddi değil. Kadınlar kimsenin malı ya da namusu değildir. Kadınlar kendi hayatı hakkında kendi karar verebilir istediği kıyafeti giyer” ifadelerine yer verdi.

Sünnetçioğlu şöyle devam etti:

“Son zamanlarda bu tip seviyesiz açıklamalar çok fazla olmaya başladı. Bunun nedeni uygulanan cinsiyetçi politikalardır İstanbul Sözleşmesi’nden imzanın geri çekilmesi bu kadın düşmanlarını cesaretlendiriyor. Kadınların sütyenini, kıyafetini konuşmayın bırakın; dün dört kadın kardeşimiz daha öldürüldü. Bunu konuşun, şüpheli kadın ölümlerini konuşun, çocuk istismarlarını konuşun, açlığı hissetmemek için su içiyorum diyen çocuğu konuşun. Nisan ayında 24 kadın cinayeti 16 şüpheli kadın ölümü var bunu konuşun.”


112 AciL FM Sosyal Medya Hesaplarımız

" İnstagram ve Twetetr Hesabımızdan Anlık SonDakika içerikler paylaşılmakta "

112ACİLFM İNSTAGRAM

112ACİLFM TWİTTER

YOUTUBE   TikTok  ANDROİD

112AcilFm Kardeşi www.112acilfm.net

Eğlence,Kripto   www.webilginç.com


Youtube Kanalımızda ki Son Trend Videomuz

YouTube video


Paylaş