Gündem

Öğrenci Affı Son Dakika !

Paylaş

Öğrenci Affı Son Dakika ! Yüksek Öğretim Konseyi Lideri Özvar, öğrenci affı hakkında konuştu. Özvar, af konusunda meclisi işaret etti.

Öğrenci Affı Gelecek Mi ?

Prof. Dr. Özvar, Kütahya’da katıldığı Milletlerarası Hisarlı Ahmet Sempozyumu’nun akabinde öğrenci affıyla ilgili açıklamalarda bulundu. Son vakitlerde gündeme gelen genel afla ilgili yetkili mercinin, Türkiye Büyük Millet Meclisi olduğunu hatırlatan Özvar, resmi temas halinde YÖK’e ilişkin tüm bilgi birikimi ve tecrübeyi paylaşmaya hazır olduklarını söyledi.

Öğrenci Hareketliliği 

ADIM Üniversiteleri Birliğine bağlı 19 üniversitenin iştirakiyle düzenlenen toplantının açılışında konuşan YÖK Lideri Özvar, 2001 yılında 4 üniversiteyle kurulan ADIM Üniversiteleri Birliğinin, bugün 19 üniversite ile eğitim-öğretim, Ar-Ge, teknik hizmetler ve sosyal- kültürel hizmetler alanlarında üniversitelerarası iş birliğini geliştirdiğini ve ortak teşebbüslerde bulunduğunun altını çizdi. Türkiye’de 25-34 yaş aralığındaki gençlerin yükseköğretim mezun oranı yalnızca son 10 yıl içerisinde %17’den %35’e çıktığına dikkat çeken Özvar, yükseköğretime erişimde, OECD ortalamalarına biraz daha yaklaşıldığını ve Türkiye’deki genç nüfusun en yeterli yükseköğretim imkanlarına sahip olmaları için ellerinden gelen çabayı gösterdiklerini vurguladı. Geçtiğimiz haftalarda başlatılan Yükseköğretimde Büyük Data Projesiyle, çok bedelli bilgilerin keşfini ve tahlilini yapmayı hedeflediklerini lisana getiren YÖK Lideri Özvar, her bir vilayet ve bölgenin öğrenci hareketliliğine ait dataya dayalı olarak geliştirilen grafik ve tabloların yer aldığı Yükseköğretime Geçişte Öğrenci Hareketliliği raporunun da geçen ay yayımlandığını hatırlatarak yeni başlatılan projeden bahsetti.

YÖK Akademik Hareketlilik Projesi Hayata Geçiriliyor

Yükseköğretim kurumlarımız ortasında akademik işçi hareketliliği düşük olduğunu söz eden YÖK Lideri Erol Özvar, konuşmasını şu formda sürdürdü: “Bundan ötürü, bilhassa esaslı diyebileceğimiz yükseköğretim kurumlarındaki öğretim üyelerimizin nispeten yeni yükseköğretim kurumlarında bir müddet ders vermelerini teşvik etmek ve böylelikle deneyim paylaşımını artırmak istiyoruz. Bu kapsamda, bu hafta üniversitelerimize yazdığımız bir yazıyla üniversitelerimiz ortasında öğretim üyeliği hareketliliğini teşvik eden kapsamlı bir program başlattığımızı memnuniyetle tabir etmek isterim. YÖK Akademik Hareketlilik Projesi ile esaslı üniversitelerimizin yetişmiş akademik takımı yeni kurulan üniversitelerde ders vermek üzere YÖK uyumunda görevlendirilecektir. Bu çerçevede, 2006 yılından sonra kurulan üniversiteler başta olmak üzere üniversitelerde öğretim üyesi temininde zahmet çekilen alanların tespiti için sizlere yazı yazıldı. Görevlendirmelerde öğretim elemanlarının gönüllülüğü temel alınacaktır” (BSHA – Bilim ve Sıhhat Haber Ajansı) Kaynak : YÖK


112 AciL FM Sosyal Medya Hesaplarımız

" İnstagram ve Twetetr Hesabımızdan Anlık SonDakika içerikler paylaşılmakta "

112ACİLFM İNSTAGRAM

112ACİLFM TWİTTER

YOUTUBE   TikTok  ANDROİD

112AcilFm Kardeşi www.112acilfm.net

Eğlence,Kripto   www.webilginç.com


Youtube Kanalımızda ki Son Trend Videomuz

YouTube video


Paylaş
error: İçerikler korunmaktadır ! KOPYALANAMAZ