Gündem

Mehmet Ali Erbil’in ‘Sivilce’ Faturası İsyanı! Doktorlardan Erbil’in Açıklamalarına Tepki Yağdı

Paylaş

Uzun bir süre hastanede tedavi olan ve ölümden dönen Komedyen Mehmet Ali Erbil, geçtiğimiz günlerde sırtına çıkan bir sivilceden dolayı özel bir hastaneye gitti. 2 dakikalık Muayene sonucunda 1300 lira ödediğini belirten Erbil, özel hastaneler için ağır konuşmalarda bulundu. “Özel hastaneler hırsız” diyen Mehmet Ali Erbil’e doktorlardan çok sayıda tepki geldi. Twitter’da gündem olan sivilce mevzusu bakın nerelere geldi?

1300 LİRALIK MUAYENE ÜCRETİ OLAY OLDU!

Evinde düşerek hastaneye kaldırılan Mehmet Ali Erbil, o dönem resmen ölümden dönmüştü. Doktorların çabasıyla hayat tutunan Mehmet Ali Erbil, sivilce muayenesi için gittiği özel hastanede 2 dakika karşılığı 1300 lira ödediğini belirterek, yüksek muayene ücretinden dolayı tepki gösterdi. Hastanenin adını veren Erbil, “Allah kimseyi düşürmesin” diyerek paylaşım yaptı. Paylaşımın ardından ise çok sayıda sağlıkçı Twitter üzerinden Mehmet Ali Erbil’in sözlerine tepki gösterdi.

“ÖZEL HASTANELER HIRSIZ” DİYEN ERBİL’E TEPKİLER ÇIĞ GİBİ

Katıldığı bir magazin programında yaşadıklarını anlatan Mehmet Ali Erbil, özel hastanelere ilişkin çok ağır sözler kullandı. Özel hastaneleri hırsız olarak nitelendiren Erbil, asgari ücret üzerinden hastane ücretlerini eleştirdi. Kız kardeşin doktor olan Erbil, kardeşine köyden çok sayıda hasta geldiğini ve 1 tavuk için 20 Bin TL’lik ameliyatlar yaptığını da sözlerine ekledi. Erbil, hırsız dediği özel hastaneler için şunları kaydetti:

“Kız kardeşim profesör ve randevuları dolu. Kardeşim durumu iyi olmayan köyden gelen hastalarının verdiği bir tavuk karşılığında 20 bin TL’lik ameliyatı yapıyor. Bunlar da 1300 TL’yi alarak sanki zengin olacaklar. Hastanede konuştuğum kadının annesinin bacağı kırılmış. Kırılan bacağı alçıya almışlar ve 120 bin TL istemişler. Sağlık Bakanı, dünyada olmayacak reformlar yaptı. Allah beni devlet hastanesine düşürseydi bunların hiçbiri başıma gelmezdi. Özel hastaneler hırsız. Asgari ücret 4 bin TL özele giderek bir sivilcesini gösterse maaşının 4’te 1’i gitti. Biz hastanede sesimizi çıkarmadan parayı ödedik.”

DOKTORLARDAN BÜYÜK TEPKİ

Erbil’in bu açıklamaları karşısında doktorlarda tepkiler geldi. Erbil’in yaptığı eleştirileri yersiz bulan sağlık çalışanları, ‘Devlet hastanesine gitmemiş, birinci sınıf bir hastaneye gitmiş ve şikayet ediyor İnsanlara bu mesajı ile sağlık sistemini hedef gösteriyor Muhtemelen bir çok yerde bahşiş olarak bıraktığı para miktarı için çıkıp sosyal medyadan mesaj yazıyor.’

‘Yahu bu Mehmet Ali Erbil yeni ölümden dönmedi mi? Nasıl oluyor da hala doktorun aldığı 75 euroya laf edebiliyor.’ gibi yorumlar yaptı.

İŞTE O PAYLAŞIMLARDAN BAZILARI


112 AciL FM Sosyal Medya Hesaplarımız

" İnstagram ve Twetetr Hesabımızdan Anlık SonDakika içerikler paylaşılmakta "

112ACİLFM İNSTAGRAM

112ACİLFM TWİTTER

YOUTUBE   TikTok  ANDROİD

112AcilFm Kardeşi www.112acilfm.net

Eğlence,Kripto   www.webilginç.com


Youtube Kanalımızda ki Son Trend Videomuz

YouTube video


Paylaş