Gündem

Kırıkkale’de hatırlatma dozu için hastanelerde yoğunluk oluştu 112 Acil Fm Haber

Paylaş


112 Acil Fm Haber

Kırıkkale‘de hatırlatma dozu için hastanelerde yoğunluk oluştu

KIRIKKALE – Sıhhat Bakanlığı’nın hatırlatma dozu randevularını açmasının akabinde Kırıkkale’de bayram tatili mühletince bin 300 vatandaş Covid-19 aşısı yaptırdı.

Korona virüsü pandemisinde yaklaşık 2,5 yıl geride kalırken, hadise sayıları son haftalarda ülke genelinde artışa geçti. Harekete geçen Sıhhat Bakanlığı, hatırlatma dozu randevularını tekrar açtı. “BioNTech” aşısının üzerinden 6 ay geçenler hatırlatma dozunu yaptırmak için hastanelere başvurdu. Kırıkkale’de de son günlerde olay sayıları günlük 150’nin üzerinde artış gösterdi. Bu sebeple vatandaşlar, Yüksek İhtisas Hastanesi’nde aşı yaptırmak için randevu aldı.

Sıhhat Hizmetleri Müdürü Hülya Rabia Canlı, İHA muhabirine yaptığı açıklamada, Kurban Bayramı tatili mühletince bin 300 vatandaşın hatırlatma dozu yaptırdığını söyledi.

Canlı, “Son 60 gün içerisinde Covid-19 hastalığını geçirmiş şahıslar hariç, son aşı üzerinden 6 ay geçmiş ve 12 yaş üstü bireylere Covid-19 aşı tanımlaması yapılmıştır. Şuanda da hastanemizde aşı uygulamasını devam ettiriyoruz. Bilhassa bayram tatili boyunca ‘bin 300’ vatandaşımızın aşılarını yapmış bulunmaktayız ve halden de devam etmekteyiz. Tüm vatandaşlarımızın hassas olup biran evvel hatırlatma dozlarını yapmalarını rica ediyoruz” dedi.

Covid-19 aşısı yaptıran Adem Bekeç ise “Bize bu imkanı veren devletimize ve bu vazifesi yapan çalışana teşekkür ederiz. Herkesten Allah razı olsun. Arkadaşları bu hususta önlemli olmaya davet ediyoruz. Zira her şeyden evvel sıhhat geliyor” sözünü kullandı.

Aşı olmak isteyen vatandaşlar, COVID-19 aşısına ait durumunu e-Nabız hesabından yahut 2023’e kısa ileti göndererek öğrenebilecek. Aşı olacak kümeler ortasında yer alan vatandaşlar, randevu süreci için MHRS uygulamasına yönlendirilecek ve tarihi geldiğinde randevu aldığı sıhhat kuruluşuna gidecek. Aşı uygulaması için Merkezi Tabip Randevu Sistemi (MHRS), e-Nabız hesabı yahut “Alo 182” sınırı üzerinden randevu alınabilecek.

İhlas Haber Ajansı / Hasan Ay – Sıhhat

112 AciL FM Sosyal Medya Hesaplarımız

" İnstagram ve Twetetr Hesabımızdan Anlık SonDakika içerikler paylaşılmakta "

112ACİLFM İNSTAGRAM

112ACİLFM TWİTTER

YOUTUBE   TikTok  ANDROİD

112AcilFm Kardeşi www.112acilfm.net

Eğlence,Kripto   www.webilginç.com


Youtube Kanalımızda ki Son Trend Videomuz

YouTube video


Paylaş