Gündem

Kınık’ta 4 bin 300 kişi gezici araçtan ağız ve diş sıhhati hizmeti aldı 112 Acil Fm Haber

Paylaş


112 Acil Fm Haber

Sıhhat Bakanlığı ve Kınık Belediyesi iş birliğiyle hizmet veren ağız ve diş sıhhati gezici tedavi aracından 4 bin 300 kişinin yararlandığı bildirildi.

Belediyeden yapılan açıklamaya nazaran, 2018 yılında hizmete giren araç, ulaşım tarafından dezavantajlı vatandaşlar başta olmak üzere, çocuk, yaşlı, yatalak ve engelli vatandaşlara nizamlı olarak teşhis, diş çekimi ve dolgu tedavisi sundu.

Proje kapsamında gezici gruplar, mevsimlik tarım çalışanlarına yönelik ağız ve diş sıhhati bakım hizmeti, köylerde yaşayan çocuklara da eğitim verdi.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Kınık Belediye Lideri Sadık Doğruer, taşınabilir diş aracının kırsal kısımdaki vatandaşların muhtaçlığını giderdiğini belirterek, “Bergama Devlet Hastanesi ve Kınık’ta sıhhat idareciliği yaptığım sırada bilhassa Kınık’ın köylerinden çok sayıda hastanın talebi vardı. Belediyeye geçtiğimde de Kınık’ın dağ köylerini âlâ bildiğim için bu köylere ağız ve diş sıhhati ve tedavisi hizmetini götürmek ve kaliteli sıhhat hizmetini Bakanlığın yönetmeliğine uygun yapmak için harekete geçtik. Aracı da 2018 yılında alarak hizmet vermeye başladık.” sözlerini kullandı.

AA / Efsun Erbalaban Yılmaz – Sıhhat

112 AciL FM Sosyal Medya Hesaplarımız

" İnstagram ve Twetetr Hesabımızdan Anlık SonDakika içerikler paylaşılmakta "

112ACİLFM İNSTAGRAM

112ACİLFM TWİTTER

YOUTUBE   TikTok  ANDROİD

112AcilFm Kardeşi www.112acilfm.net

Eğlence,Kripto   www.webilginç.com


Youtube Kanalımızda ki Son Trend Videomuz

YouTube video


Paylaş