Son DAKİKA

Kazada Yaralanan Hasta,Hastanede Kensini Tedavi Eden Paramediği Yaraladı ! Demirle Vurdu !

Paylaş

Trafik kazasında yaralanması nedeniyle hastaneye kaldırılan Sezer A., acil serviste kendisine müdahale eden paramedik Şahin Demirci’nin başına perde demiri ile vurdu.

Yaralanan paramediğin şikayeti üzerine Sezer A. gözaltına alındı.

Sezer A. adli kontrol kararıyla serbest bırakıldı.
Ordu Altınordu ilçesine bağlı Karşıyaka Mahallesi’nde bulunan Çivril köprüsünde yaşanan trafik kazası sonrasında Sezer A. köprü direğine çarparak yaralandı.

Kazayı görenlerin haber vermesi ile olay yerine polis ve sağlık ekipleri sevk edilirken olay yerinde ilk müdahalesi yapılan Sezer A. ambulansla Ordu Devlet Hastanesi’ne getirildi.

Ordu Devlet Hastanesi acil servisinde tedavisi yapılan Sezer A. bilinmeyen bir nedenden dolayı eline geçirdiği perde demiri ile paramedik Şahin Demirci’nin başına vurarak yaraladı.

SERBEST BIRAKILDI


Tedavisi yapılan paramedik Şahin Demirci, Sezar A.’dan şikayetçi olurken hastane polisi ve güvenlik görevlilerinin müdahale ettiği hasta, tedavisinin yapılmasının ardından gözaltına alındı. Yaralanan Demirci’nin şikayetiyle Sezer A., gözaltına alındı. Sezer A., adliyeye sevk edildi. Sezer A. adli kontrol kararıyla serbest bırakıldı.

ZENGİN: ŞİDDETE ACİL ÖNLEM ALINMALI


Çalışma arkadaşımız hasta tarafından darp edilip şiddete maruz kalmıştır. Hastaların hayatını kurtarmak için canını dişine takan, adeta zamanla yarışan, büyük bir özveriyle görevlerini yerine getiren sağlık çalışanlarımıza yapılan şiddeti Türk Sağlık Sen Ordu Şubesi olarak kınıyoruz.

Yapılan bu saldırının takipçisi olacağımızı ve tüm yetkililerden şiddetin son bulması için gerekli ve caydırıcı tüm önlemlerin alınmasını talep ediyoruz. Sağlık hizmetleri kamu adına sunulan bir hizmettir, sağlık çalışanları da kamu hizmeti sunmaktadır. Sağlıkta şiddet aynı zamanda kamu hizmetine karşı yapılmış bir eylemdir.

Sağlık çalışanına şiddet topluma karşı yapılmış utanç verici bir durumdur. Sağlık çalışanlarının şiddetle karşı karşıya kalmaları ve bunun önüne geçilememiş olması önemli bir sorundur.

Her zorluğa rağmen görevini en iyi şekilde ifa eden sağlık çalışanına şiddet kesinlikle kabul edilemez.
Türk Sağlık Sen olarak uzun yıllardır mücadelesini verdiğimiz sağlıkta şiddete sıfır tolerans mücadelesinin, kamu oyu ve kamu otoritesi tarafından desteklenmesi gereklidir.

Şiddete karşı acil önlemler alınmalı

Çözüm için kamuoyu ve kamu otoritesi bir araya gelmelidir. Sağlık çalışanlarına yönelik şiddet konusunda sorunun temeline inilmeli, gerekli adımlar atılmalı, aktif yaklaşımlar sergilenerek gerekli tedbirler bir an önce alınmalıdır.

Hukuki düzenlemelerin, geliştirilerek uygulanmasını talep ediyoruz. Halkımızın şiddete uğrayan sağlık çalışanlarının yanında olma ve şiddet uygulayanları toplumdan tecrit etme noktasında duyarlılığa çağırıyoruz.

Bu vesileyle, 112 personeli arkadaşımızın darp edildiği menfur saldırıyı, üyelerimiz ve tüm sağlık çalışanları adına kınıyorum.

Fatih Galender ZENGİN
Türk Sağlık Sen ordu şube Başkanı


112 AciL FM Sosyal Medya Hesaplarımız

" İnstagram ve Twetetr Hesabımızdan Anlık SonDakika içerikler paylaşılmakta "

112ACİLFM İNSTAGRAM

112ACİLFM TWİTTER

YOUTUBE   TikTok  ANDROİD

112AcilFm Kardeşi www.112acilfm.net

Eğlence,Kripto   www.webilginç.com


Youtube Kanalımızda ki Son Trend Videomuz

YouTube video


Paylaş