Katar’a Doktor, paramedik , hemşire, sağlık memuru ve ATT gönderilecek !

Paylaş

Sağlık Bakanlığı yetkilileri geçtiğimiz hafta Katar’a giderek incelemelerde bulunmuştu.

2022 FIFA Dünya Kupası Katar’da düzenlenecek. Dünya Kupası sırasında stadyum ve otellerdeki güvenlik operasyonlarını destek için 3000’e yakın emniyet görevlisi Katar’a gönderileceği de biliniyor.

Katar’a gidecek olan Türk Sağlık Ekibi, Dünya Kupası maçlarında görev alacak. FIFA 2022 Dünya Kupası maçları sırasında sağlık hizmeti sunumuna Türkiye’den gönderilecek sağlık personelleri destek verecek.

Diğer taraftan Katar’a uçakla 112 ambulansların gönderileceği de öğrenildi.

Yaklaşık 200 sağlık personelinin Kasım ayında başlayacak olan Dünya Kupası müsabakaları için 90 gün süreyle Katar’a görevlendirileceği kulislere yansıdı.

TABİP 140, DİĞER PERSONEL 105 DOLAR ALACAK

Görevlendirilecek personelden tabipler için günlük 140 dolar, diğer personellerin ise günlük 105 dolar ödeme yapılması bekleniyor. Bu ödemelerin üzerine çalışanların maaş ve ek ödemeleri de ayrıca yatacak.

Bugün itibari ile görevlendirilecek sağlık personeli ile ilgili Bakanlık herhangi bir duyuru yapmadı. Bakanlığın yurtdışına gidecek personeller için oluşturduğu havuzdan kendisinin personel görevlendirmesi yaptığı öğrenildi. Yani gidecek personeller belirlenmiş durumda.


112 AciL FM Sosyal Medya Hesaplarımız

" İnstagram ve Twetetr Hesabımızdan Anlık SonDakika içerikler paylaşılmakta "

112ACİLFM İNSTAGRAM

112ACİLFM TWİTTER

YOUTUBE   TikTok  ANDROİD

112AcilFm Kardeşi www.112acilfm.net

Eğlence,Kripto   www.webilginç.com


Youtube Kanalımızda ki Son Trend Videomuz


Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.