Doktor

Kardiyoloji uzmanı Dr. Ekrem Karakaya Memleketinde son Yolculuğuna Uğurlandı !

Paylaş

Hasta yakını Hacı Mehmet Akçay (39) tarafından görev yaptığı Konya Şehir Hastanesi’nde önceki gün katledilen kardiyoloji uzmanı Dr. Ekrem Karakaya (47), memleketi Kayseri’nin Develi ilçesinde son yolculuğuna uğurlandı.

Evli ve 2 çocuk babası Dr. Karakaya için Develi Çarşı Camii’nde düzenlenen cenaze törenine Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, protokol üyeleri, siyasi partilerin temsilcileri, daire müdürleri, sağlık çalışanları, Karakaya’nın eşi Günseli Ekinci Karakaya, yakınları ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Cenazede konuşan Karakaya’nın kardeşi Mehmet Murat Karakaya, “Kardeşim Ekrem’e menfur bir saldırı sonucu devlet erkanı şehitlik mertebesi verdi. Bir şey hatırlatmak istiyorum. Doktor tedavi eder, şifa veren Allah’tır. Saldırgan annesi vefat ettikten sonra şifayı Ekrem’de bulmuş ‘senin yüzünden vefat etti, seni öldüreceğim’ demiş. Biz bunu lanetliyoruz. 23 yıldır doktorluk yapıyor. Kendisiyle 1 hafta, 10 gün birlikte tatil yapmadık. 7/24 çalışmıştır.”

‘Nöbetlerim var’ demiş

Kardeşiyle en son geçen hafta 3 saatlik bir konuşma yaptıkları dile getiren Karakaya, “’Bayram izni alacak mısın?’ dedim. “Alamayacağım, bayramda nöbetlerim var” dedi. Pazar günü Konya’ya döndü ve çarşamba günü şehit oldu. Ekrem kardeşimin bin resmi hastası varsa bin de gayrıresmi hastası vardı. Her derdini söyleyene yardımcı oldu” dedi. Kılınan cenaze namazının ardından üzerinde şehit notu yazan Dr. Karakaya’nın tabutu, cenaze aracıyla ilçe mezarlığına götürüldü. Dr. Karakaya, burada gözyaşları arasında toprağa verildi.

Koca: Devlet bütün gücüyle yanınızda

Cenaze sonrası açıklamalarda bulunan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, “Tarifsiz bir acı yaşıyoruz. Başkasının yaşamını korumak için yemin eden bir hekimimiz canice katledildi. Terörle verdiğimiz sınavı hep birlikte sağlıkta şiddet için de vereceğiz. Hiçbir hekim asla yalnız olduğunu hissetmemeli. Devlet iradesinin bütün gücüyle yanımızda olduğunu bilelim” diye konuştu.


112 AciL FM Sosyal Medya Hesaplarımız

" İnstagram ve Twetetr Hesabımızdan Anlık SonDakika içerikler paylaşılmakta "

112ACİLFM İNSTAGRAM

112ACİLFM TWİTTER

YOUTUBE   TikTok  ANDROİD

112AcilFm Kardeşi www.112acilfm.net

Eğlence,Kripto   www.webilginç.com


Youtube Kanalımızda ki Son Trend Videomuz

YouTube video


Paylaş