Kadın Sürücü Ambulansa, “Ambulans olduğunuz için her ihlali yapamazsınız, burası ters yön” dedi !

Paylaş

ATT ve ambulans sürücüsü olan Metin Topuz’un iddiası ve video kaydına göre,

1 Eylül Çarşamba günü saat 10.30 sıralarında ihbar üzerine gidilen Etiler Mahallesi’nde solunum rahatsızlığı yaşayan 89 yaşındaki hastaya evinde ilk müdahale yapıldı.

Ambulansa Yol Vermedi !

Ardından Prof. Dr. Cemil Taşçıoğlu Şehir Hastanesi’ne götürülmek üzere hasta ambulansa alındı.

Metin Topuz, durumu acil olduğu ileri sürdükleri hastayı yetiştirebilmek için ambulansla Seher Yıldızı Sokak’ta ters yönden ilerlemeye başladı.

Sokakta önüne çıkan araçlardan birinin sürücüsü sağdan geçip yoluna devam ederken, jip sürücüsü ise yol vermeye yanaşmadı.

Kadın suv araç sürücüsü tartıştığı ambulans şoförüne,

“Ambulans olduğunuz için her ihlali yapamazsınız, burası ters yön”

diyerek tepki gösterdi. Yaklaşık 2 dakikalık zaman kaybına neden olan ‘ters yön’ tartışması araç kamerasına saniye saniye yansıdı.

“BELKİ DE HASTANIN ÖLÜMÜNE NEDEN OLABİLİRDİ”

Ambulans şoförü Metin Topuz, “Etiler’den solunum sıkıntısı yaşayan 89 yaşındaki bir hastamızı almaya gittik, evden aldık.

Mahalle arasından caddeye giderken, bir kadın sürücü yoldan gelirken bize el hareketi yaptı.

Hızlı gelmesi için siren çaldım çünkü acil gitmemiz gerekiyordu.

Ters yöndeydim, caddeye tersten girmek çok daha kolaydı.

Kadın sürücü bize yaklaşınca camı açtı,

‘Siz ambulans olduğunuz için her ihlali yapamazsınız ve aracınızda hasta yok’

diyerek bizi tehdit etti.

Önümüze kırıp, bekledi. Ben aracımda hasta var diye oralı olmadım.

Amacım hastayı hastaneye yetiştirmekti. Kaldırımda bir saksı olmasaydı oradan çıkıp gidecektim.

Bu sefer de çapraz olarak beni sıkıştırınca oradan çıkamadım.

Arkada solunum sıkıntısı olan bir hastamız vardı ve bir an önce hastaneye gitmemiz gerekiyordu.

Belki de onun ölümüne sebep olabilirdi. Ambulans şoförleri olarak bu durumu çok yaşıyoruz.

Bundan çok şikayetçiyiz. Sadece bize sağduyulu olsunlar başka bir şey istemiyoruz” diye konuştu.

Meşhur ekşi Sözlük te Konu Açılmış ve Bazı Yorumlar

EKŞİDE’ki Başlık;

ambulans olduğunuz için her ihlali yapamazsınız

istanbul’da ters yönde gitmeye çalışan ambulansa yol vermeyen kadın sürücü. ambulansta hasta var mı bilmiyorum ama bana göre sürücü haklıdır. istanbul gibi bir şehirde ters yönde daha çok vakit kaybettirmekte birlikte diğer sürücüleri de trafikte tehlikeye atmaktadır.

geçiş üstünlüğü hakkının kullanım esasları madde 8 – (1) geçiş üstünlüğü aşağıdaki esaslara uygun olarak kullanılır: a) bu araçlar görev halinde iken geçiş üstünlüğü hakkına sahiptir.

Gayette güzel ihlal eder. o ambulansın içinde o teyzenin bir yakını olsaydı görürdük o zaman ters yönü. şu ambulansa, itfaiyeyeye yol verin arkadaşlar. zor bir şey değil.

bu durumda kadın haksız ama mesela kırmızı ışıkta oldukça hızlı bir şekilde yola fırlayan ambulans şöförleri var. böyle bir geçiş hakkı olamaz. bu şekilde hem taşıdığı hastanın, hem kendisi ve yanındakilerin, hem de o sırada yeşil ışıkta geçmekte olanların canını tehlikeye atıyorlar. geçiş üstünlüğünü daha kontrollü kullanmalılar. daha da açmak gerekirse, sonuçta trafikte yetersiz sürüşe sahip, sözde ehliyetli insanlar ve kaza riski olası. kendisine yeşil ışık yanıyor diye 70-80 km hızla dalanlar var.


112 AciL FM Sosyal Medya Hesaplarımız

" İnstagram ve Twetetr Hesabımızdan Anlık SonDakika içerikler paylaşılmakta "

112ACİLFM İNSTAGRAM

112ACİLFM TWİTTER

YOUTUBE   TikTok  ANDROİD

112AcilFm Kardeşi www.112acilfm.net

Eğlence,Kripto   www.webilginç.com


Youtube Kanalımızda ki Son Trend Videomuz

YouTube video


Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sağlık personeli haber Sağlık personeli haber Sağlık personeli haber Sağlık personeli haber Sağlık personeli haber Sağlık personeli haber Sağlık personeli haber Sağlık personeli haber Sağlık personeli haber Sağlık personeli haber Sağlık personeli haber Sağlık personeli haber Sağlık personeli haber Sağlık personeli haber Sağlık personeli haber Sağlık personeli haber Sağlık personeli haber Sağlık personeli haber Sağlık personeli haber Sağlık personeli haber Sağlık personeli haber Sağlık personeli haber Sağlık personeli haber Sağlık personeli haber Sağlık personeli haber Sağlık personeli haber Sağlık personeli haber Sağlık personeli haber Sağlık personeli haber Sağlık personeli haber Sağlık personeli haber Sağlık personeli haber Sağlık personeli haber Sağlık personeli haber Sağlık personeli haber Sağlık personeli haber Sağlık personeli haber Sağlık personeli haber Sağlık personeli haber Sağlık personeli haber Sağlık personeli haber Sağlık personeli haber Sağlık personeli haber Sağlık personeli haber Sağlık personeli haber Sağlık personeli haber Sağlık personeli haber Sağlık personeli haber Sağlık personeli haber Sağlık personeli haber Sağlık personeli haber Sağlık personeli haber Sağlık personeli haber Sağlık personeli haber Sağlık personeli haber Sağlık personeli haber Sağlık personeli haber