Gündem

İstanbul Vilayet Sıhhat Müdürü Memişoğlu: “Herkesi organ bağışlamaya davet ediyorum” 112 Acil Fm Haber

Paylaş


112 Acil Fm Haber

İstanbul Vilayet Sıhhat Müdürlüğü, organ ve doku bağışı konusunda farkındalık oluşturmak, toplumsal şuurun yerleşmesine katkı sağlamak emeliyle İMES Sanayi Sitesi’nde, ‘Her Bağışta Hayat Var’ sloganıyla organ bağışı kampanyası standı kurdu. İstanbul vilayet Sıhhat Müdürü Prof. Dr. Kemal Memişoğlu organ bağışının değerine değinerek, “Herkesi organ bağışlamaya davet ediyorum” dedi.

İstanbul vilayet Sıhhat Müdürlüğü ve Ümraniye İlçe Sıhhat Müdürlüğü tarafından yürütülen çalışmalar sonrası İMES Sanayi Sitesi konut sahipliğinde organ bağışı kampanyası standı kuruldu. ‘Her Bağışta Hayat Var’ sloganıyla yürütülen çalışma 5 gün boyunca İMES Sanayi Sitesi içerisinde bulunan Kızılay Bahçesi’nde devam edecek. Aktifliğin birinci gününde alanı ziyarete gelen İstanbul Vilayet Sıhhat Müdürü Prof. Dr. Kemal Memişoğlu, İMES Sanayi Sitesi Lideri Kemal Akar ile bir ortaya geldi. Vilayet Sıhhat Müdürü Memişoğlu’nun yanı sıra İstanbul Kuzey Marmara Organ ve Doku Nakli Bölge Sorumlusu Gültekin Beğenilen ve Ümraniye İlçe Sıhhat Müdürü Cemal Karaağaç da iştirak sağladı. Vilayet Sıhhat Müdürü Memişoğlu, stant ziyareti öncesi İMES içerisinde bulunan sıhhat ocağını da ziyaret ederek sıhhat çalışanlarıyla sohbet etti.

“HERKESİ ORGAN BAĞIŞLAMAYA DAVET EDİYORUM”

Organ bağışının değerine değinen İstanbul vilayet Sıhhat Müdürü Prof. Dr. Kemal Memişoğlu, “Bir organ bir hayat diyoruz. Bilhassa canlı vericiden çok kadavratik dediğimiz beyin vefatı gerçekleşmiş, şahısların organlarının bağışlanmasını bekliyoruz. Arkadaşlarımız da burada örnek bir çalışma yürütüyor. Ben herkesi organ bağışlamaya davet ediyorum. Bilhassa canlılardan değil ölülerimizden organ almayı istiyoruz. Bu nedenle de organ bağışını önemsiyoruz. Bilhassa kalp ve akciğer üzere organlarda büyük bir sıkıntımız var. Bu bahiste herkesi hassasiyete davet ediyorum” dedi.

“50 BİN ŞAHSA ULAŞMAK İÇİNDE ÇALIŞMALAR YAPACAĞIZ”

Kampanyaya ait konuşan İMES Sanayi Sitesi Lideri Kemal Akar, “Sayın Memişoğlu bu çalışmayla güzel bir işe vesile oldu. İMES’te 17 bin kişi çalışıyor. Kampanya ismine Dudullu genelinde çalışan 50 bin bireye ulaşmak için de çalışmalar yapacağız” diye konuştu.

(Abdul Samet Kaya – İHA)

İhlas Haber Ajansı / Sıhhat

112 AciL FM Sosyal Medya Hesaplarımız

" İnstagram ve Twetetr Hesabımızdan Anlık SonDakika içerikler paylaşılmakta "

112ACİLFM İNSTAGRAM

112ACİLFM TWİTTER

YOUTUBE   TikTok  ANDROİD

112AcilFm Kardeşi www.112acilfm.net

Eğlence,Kripto   www.webilginç.com


Youtube Kanalımızda ki Son Trend Videomuz

YouTube video


Paylaş