Gündem

İngiltere’de Covid olayları yarım milyon arttı 112 Acil Fm Haber

Paylaş


112 Acil Fm Haber

İngiltere Ulusal İstatistik Ofisi’nin (NSO) son datalarına nazaran, ülke genelinde ve her yaş kümesinde Covid enfeksiyonları yine artıyor.

Kestirimi olarak 2 milyon 300 bin şahısta yani her 30 bireyden birinde Covid virüsü var. Bu sayı evvelki haftaya nazaran yüzde 32 daha fazla.

Omicron‘un süratle yayılan BA.4 ve BA.5 isimli iki yeni alt varyantı bu yükselişe sebep oluyor.

Daha evvel Covid geçirmiş olunsa bile tekrar enfekte olma ihtimali var, fakat aşılar ekseriyetle hastalığın şiddetli geçmesine karşı korunma sağlıyor.

Hastanelerde durum ne?

İngiltere’de 30 Haziran’da 9 bin Covid hastası hastaneye yattı. Bu sayı ay başında yarısı kadardı.

Hastanedeki Covid hastalarının sayısı şu anda, koronavirüsün Alfa varyantı dalgasının yaşandığı Ocak 2021’deki 34 bin olan rekor düzeyin çok altında.

Hastaneye yatan Covid testi olumlu çıkmış hastaların üçte ikisinin burada tedavi edilme sebebi öteki hastalıklarının olması.

İngiltere’de ağır bakımdaki Covid hasta sayısı Haziran başında 111 iken, bu sayı ay sonunda 211’e ulaştı.

Ocak 2021’de, ağır bakım ünitelerinde 3 bin 700’den fazla kişi vardı.

Sıhhat yetkilileri, 75 yaş üstü ve son altı ayda aşı yaptırmayan herkese Covid’e yakalanmaktan ve hastaneye yatmaktan korunmak için destek aşısı yaptırmalarını tavsiye ediyor.

İngiltere Sıhhat Güvenliği Ajansı’ndan (UKHSA) Dr. Mary Ramsay, bu yaş kümesinin yaklaşık yüzde 16’sının şimdi bunu kabul etmediğini söylüyor.

Ayrıyeten insanları diğerleriyle görüşürken yayılmayı azaltmak için gayret göstermeye çağırıyor: “Kalabalık, kapalı alanlarda yüz maskesi takmak mantıklı.

“Solunum yolu enfeksiyonu belirtileri varsa ve ateşiniz yüksekse yahut kendinizi yeterli hissetmiyorsanız, konutta kalmayı yahut diğerlerinden, bilhassa yaşlı yahut bağışıklığı düşük insanlardan uzak durmaya çalışın.”

UKHSA’dan Covid Baş Danışmanı Dr. Susan Hopkins ise BBC’ye, “Bence berbat bir soğuk algınlığından çok farklı” diyor ve hastalığın yedi ila 10 gün boyunca devam ettiğini, semptomları olanların öbür insanlardan uzak durmaları gerektiğini ekliyor.


112 AciL FM Sosyal Medya Hesaplarımız

" İnstagram ve Twetetr Hesabımızdan Anlık SonDakika içerikler paylaşılmakta "

112ACİLFM İNSTAGRAM

112ACİLFM TWİTTER

YOUTUBE   TikTok  ANDROİD

112AcilFm Kardeşi www.112acilfm.net

Eğlence,Kripto   www.webilginç.com


Youtube Kanalımızda ki Son Trend Videomuz

YouTube video


Paylaş
error: İçerikler korunmaktadır ! KOPYALANAMAZ