Personel Sağlık

İmplant 112 Acil Fm

Paylaş

En Fazla Kaç Dişe İmplant Yapılabilir?İmplant Cerrahisi nedir?

Bilhassa total dişsizlik durumlarında all on 4,all on 6 ,all on 8 üzere sistemlerle implant cerrahisi uygulanabilir.

Tekrar kemik erimelerinde kemik nakilleri yapılarak yapılan implant operasyonları ileri implant cerrahisi operasyonlarıdır.

Diş kaybının kaç tane olmasının bir değeri yoktur. Fakat vidalı implant takılabilmesi için ağızda öbür sorun olmaması ve çene kemiklerinin kâfi yoğunlukta olması gerekir. Hastanın röntgen imgesine, muayene sonucuna nazaran karar verilmekte, tedavi süreci hastalara nazaran değişmektedir. Gülerken ya da konuşurken direkt görülen ön dişlerden birinin yerine koyulan implant diş protezini gerçeğinden ayırmak zordur. Bir tek dişe, birden fazla dişe ya da bütün bir çeneye implant takılabilmekte, üstüne protez dişler sabit olarak yerleştirilmektedir. Hareketli dişlerin birden fazla vakit hastalara verdiği ıstıraplar implant dişlerde yaşanmamakta, yıllarca doğal diş üzere rahatlıkla kullanılabilmektedir.

Tedavi Tek Güne Sığdırılabilir Mi?

Ön muayenesi yapılan, implant takılabileceğine karar verilen hastalara şayet tabip uygunsa birebir gün 10–15 dakika üzere kısa bir vakit diliminde ve lokal anesteziyle implant takılabilmektedir. Hastanın durumu uygunsa tedavinin başladığı gün hem implant hem de süreksiz protez takılabilmektedir. Kimi durumlarda all on 4 ,all on 6 üzere İmmediate implant yani anında dişler çekilirken yapılan implant uygulamalarında yaklaşık 1 hafta sonrasında geçicici diş takılırken birtakım durumlarda hastalara 2- 3 ay beklendikten sonra daimi protezler takılarar.r. İmplant protez güvenliği yüksek bir tedavi biçimidir.

Kemik Erimelerinde İmplant tedavi uygulamaları

İmplantlar tam damak protezi taşıyanların ağrılarını gidermekte, çiğneme işlevlerini güzelleştirmektedir.Çenede oluşabilecek kemik erimelerinde ileri implant cerrahisi teknikleriyle kemik nakiller yapılarak ve kemik tozu uygulamaları yaparak tedaviler mümkün olmaktadır. Bir dişe yapılacak porselen protez diş için olağanda komşu dişler de kesilmekteyken implant takılması için buna gerek kalmamaktadır. Hiçbir öbür dişe dokunulmadan yalnızca eksik olan yere implant takılarak hastaya yepisyeni ve başkalarıyla hem manzara hem renk bakımından uyumlu dişler kazandırılmaktadır.Bazen ,Hastanında onayını alarak ,İleri implant uygulamalarında Genel anestesi ile hastane ortamında ameliyatlar tercih edilebilmektedir.


112 AciL FM Sosyal Medya Hesaplarımız

" İnstagram ve Twetetr Hesabımızdan Anlık SonDakika içerikler paylaşılmakta "

112ACİLFM İNSTAGRAM

112ACİLFM TWİTTER

YOUTUBE   TikTok  ANDROİD

112AcilFm Kardeşi www.112acilfm.net

Eğlence,Kripto   www.webilginç.com


Youtube Kanalımızda ki Son Trend Videomuz

YouTube video


Paylaş