Gündem

Huzurevi sakinlerine hatırlatma dozu aşısı yapıldı 112 Acil Fm Haber

Paylaş


112 Acil Fm Haber

Huzurevi sakinlerine hatırlatma dozu aşısı yapıldı

DÜZCE – Korona virüs ile çaba de başlatılan hatırlatma doz aşıları için Düzce’de huzurevlerinde ki yaşlılara aşılama çalışması yapıldı.

Sıhhat Bakanı Prof. Dr. Fahrettin Koca’nın açıklamasının akabinde ülke genelinde hatırlatma dozu aşılama çalışmalarına sürat verildi. Düzce’de de 3 noktada başlatılan aşılama çalışmaları çerçevesinde yüzlerce kişi hatırlatma aşılarını olmaya başladı. Aile ve Toplumsal Hizmetler Müdürlüğü bünyesinde bulunan huzurevlerinde ki yaşlılar içinde hatırlatma aşılama programı gerçekleştirildi. 2 huzurevi ve 1 yaşlı bakım merkezinde yapılan aşılamalara yaşlılar ağır ilgi gösterdi.

“En kıymetli silahımız aşı”

Sıhhat Müdürü Dr. Yasin Yılmaz, aşı çalışmasına sürat verdiklerini belirterek, “60 kadar yaşlımız var Muharrem Sancaklı Huzurevinde hatırlatma doz aşılarını yapmaya başladık. Bayram tatili ile birlikte sıhhat bakanlığımızda hatırlatma dozlarımızı yapalım diye davet yapmıştı. Huzurevlerimizde de hatırlatma dozu vakitleri gelenlere aşılama çalışmalarını yapıyoruz. Bugün prestiji ile Düzce’de ki tüm huzurevlerinde ki aşılama çalışmalarımızı bitirmiş olacağız. Bayram tatili ile birlikte aşılama çalışmalarımıza başladık. Birinci evvel hastanelerimizde aşılama çalışmalarımıza başlamıştık. Daha sonra sağlıklı hayat merkezlerimizde aşılamalara başlamıştık. Son olarak Aile sıhhati merkezlerimizde de aşılama çalışmalarımıza devam ediyoruz. Hadiselerde muhakkak bir oranda artış var. Buradaki en değerli silahımız hatırlatma dozu aşıları. Ayrıyeten kalabalık ortamlarda bulunacağımız vakitlerde maske ve birbirimize olan arayı ayarlamamız gerekiyor” sözlerini kullandı.

“3 kuruluşumuzda aşılarımız yapılıyor”

Aile ve Toplumsal Hizmetler Müdürü Ercan Öztürk ise yaşlıların aşılama çalışmalarında yanlarında olduğunu gün içerisinde 200 büyüğün aşılama çalışmalarının tamamlanacağını belirterek “Sağlık Bakanlığımızın açıklaması ile birlikte Sıhhat Müdürlüğümüz ile birlikte vilayetimizde bulunan tüm huzurevlerimizde aşılama çalışması başlattık. Büyüklerimizi bu hastalıktan korumak için sıhhat müdürlüğümüzün takımlarıyla de 3 kuruluşumuzda da aşılarımız yapılıyor. Yaklaşık 200 büyüğümüz var tamamı aşıları bugün tamamlanmış olacak” dedi.

İhlas Haber Ajansı / Enes Bektaş – Sıhhat

112 AciL FM Sosyal Medya Hesaplarımız

" İnstagram ve Twetetr Hesabımızdan Anlık SonDakika içerikler paylaşılmakta "

112ACİLFM İNSTAGRAM

112ACİLFM TWİTTER

YOUTUBE   TikTok  ANDROİD

112AcilFm Kardeşi www.112acilfm.net

Eğlence,Kripto   www.webilginç.com


Youtube Kanalımızda ki Son Trend Videomuz

YouTube video


Paylaş