Personel Sağlık

Hemşirelerin Cevapladığı Sorular: Antrenman Sırasında Hasta Başı Yaklaşımı

Paylaş

Öğretme Anları
Hemşire: Telemetri ünitesinde deneyimli bir hemşireyim. Genellikle yeni hemşireler için kılavuz olarak çalışıyorum, bu da onları hasta odalarında gözetim altında tutmamı ve oryantasyondayken güvenilir tatbik sağlamamı icap ediyor. Yatağın başındayken neyi açıklamam gerektiğinden asla güvenilir olamıyorum.

Yeni hemşirelerden biri onu düzeltmemi gerektiren yanlışlar yapıyor. Ben onu izlerken IV pompasını yanlış ayarladı ve başka bir durumda değiştirilmesi ihtiyaç duyulan bir PICC sargı bezini tamamen mahvetti. Hasta bizi izlerken buna nasıl yaklaşırım? Düzeltmelere gereksinim duyulduğunda hastalara haber vermekten çekinirim.

Goodman: Hastalar bütün hemşirelerin tahsil ve öğretime gereksinim duyduğunu anlasa da, bakımlarını deneyimli bir hemşirenin sağlamasını tercih edebilirler. Bu durumlar meydana geldiğinde hastaları eğitimli ve sakin tutmak için biraz döşek başı manevrası icap eder.

Ne vakit öğrencilerimi hastanın önünde eğitsem, hastaya benim orada olmamın onların hala mümkün olan en iyi bakımı almalarını sağladığını açıklardım. Bu bir ön açıklama olarak, öğrenciye IV pompasını yeniden kalibre etmesini (izlerken) yada steril pansumanla tekrar başlamasını söylerken onlara neyi değiştireceklerini gösterirken nazikçe talimat verirdim. Öğrenci gergin olabilir yada başucu görevini yerine getirmeye tam olarak hazır olmayabilir. Eğer bu halde, bu irdelemenin yataktan uzakta yapılması gerekir.

Hastayı meşgul tutan zarif bir tutumu sürdürmek işe yarar. Bu senaryolarda, rehber hemşirenin iki hedefi vardır: öğrencinin bir uygulaman olarak olabileceklerinin en iyisi olmasına yardımcı olmak ve hastaya en iyi ellerde olduklarını garanti etmek. Mizah duygusu destek sağlar. Hastaları sık sık, steril bir pansumanın öncesinden yeniden uygulanmasını isteyebilecek bir mükemmeliyetçi olduğum mevzusunda uyardım.

Takım Oyuncusu Olmak
Hemşire: Yoğun bir ortopedi ünitesinde çalışıyorum. Pandemi esnasında bile birden fazla eklem replasmanı ve travma hastamız oldu. Gündüzleri çalışan sevinçli bir meslektaşım var ama sık sık hastalanıyor. Kronik bir hastalığı var ve gerektiğinde hastaları geçirme etmesini engellemiş olan eklem rahatsızlıkları var. Yeni hemşireler için emin bir kaynaktır.

Transferlere yardım etmekten çekinmesek de, takıma yardım etmek için başka görevler almıyor. Ayrıca, bir tepsiyi hastaya yaklaştırmak yada banyo yapmakla meşgul olsalar bile içeceklerini tazelemek benzer biçimde kolay işler için lisanssız personele çağrı meydana getirecek. Bu meslektaşımızın altında (nazikçe) iyi mi ateş yakarız? Patron, 1993 tarihindeki Aile ve Tıbbi İzin Yasası tarafınca korunduğunu ve bunu kendi başımıza halletmemiz gerektiğini söylüyor.

Goodman: Bu meslektaşı tanımak mükemmel, ahenkli bir ekibin başlangıcı olabilir. Kişisel ayrıntılarına girmeden tıbbi durumu hakkındaki neler yapabileceğinizi öğrenin. Sık sık yaralanmalarla çalışıyorsa, işte daha fazla yaralanmaktan korkabilir. Ayrıca, iş çıktısını etkileyebilecek kronik ağrı yada bitkinlikten muzdarip olabilir. Merhametli ve destekleyici olun. Bir diyaloğu açarken, konuşma, onun iyi performans gösterdiğine şahit olduğunuz görevlere ilerleyebilir. Üstün olduğu evrak işleri veya bilgisayar görevleri (veri girişi) var mı?


112 AciL FM Sosyal Medya Hesaplarımız

" İnstagram ve Twetetr Hesabımızdan Anlık SonDakika içerikler paylaşılmakta "

112ACİLFM İNSTAGRAM

112ACİLFM TWİTTER

YOUTUBE   TikTok  ANDROİD

112AcilFm Kardeşi www.112acilfm.net

Eğlence,Kripto   www.webilginç.com


Youtube Kanalımızda ki Son Trend Videomuz

YouTube video


Paylaş