Personel Sağlık

Hemşirelere 3600 ek gösterge temmuzda yasalaşacak Ancak Hemşirelik Yükseköğrenimi Mezunlarına..

Paylaş

AK Parti Grup Başkanvekili Emin Akbaşoğlu, TBMM Genel Kurulunda yaptığı konuşmasında mesleğini büyük bir özveriyle yerine getiren hemşirelerin hemşireler gününü kutladı.

Akbaşoğlu, “Özellikle pandemi sürecinde canı pahasına özel yaşamından ve ailesinden feragat ederek sorumluluğunu en güzel şekilde yerine getiren hemşire kardeşlerimin de 12 Mayıs Dünya Hemşireler Günü’nü canı gönülden kutluyor, tüm sağlık çalışanlarımıza bu gayretli ve özverili çalışmalarından dolayı teşekkürlerimi ifade ediyorum.” sözlerini kullandı.

Öğretmenler ile başlayan 3600 ek göstergeye ilişkin düzenlemenin hemşireler için de en geç temmuz ayına kadar hayata geçirileceğini belirterek hemşirelerin de içinde yer aldığı 3600 ek göstergeye dönük düzenlemenin temmuz ayına kadar yasalaşacağı müjdesini verdi.

AK Parti Grup Başkanvekili Emin Akbaşoğlu, açıklamasında şu sözlere yer verdi:

“Daha önce ne söz verdiysek bunları bir bir yerine getirdik. Beş adım atacağız demiştik, bütçe görüşmelerimiz esnasında. Asgari ücreti halledeceğiz dedik; yüzde 50,5 zam verdik. İkinci olarak memur ve emeklilerimizle ilgili düzenlemeyi yapacağız dedik; 1 Ocakta altı aylık düzenlemeyi yaptık, temmuz itibarıyla ikinci altı aylık düzenlemeyi bütün çalışanlarımız, memur ve emeklilerimizle ilgili yapacağız, alım güçlerini artıracağız.

Üçüncü olarak 3600 ek göstergeyi inşallah yasalaştıracağız dedik; temmuz ayına kadar bunu yasalaştıracağız. Dördüncü adım olarak da bütün sözleşmeli personelin kadroya geçirilmesini inşallah temin edeceğiz dedik; bunu da inşallah yasalaştıracağımıza bütün milletimiz şahit olacak.

Ve beşinci adım olarak da EYT’li kardeşlerimizin mutlaka durumunu ele alarak bununla ilgili düzenlemeyi de bütün kamuoyumuzla inşallah paylaşacağımızı bir sıralama ve süreç yönetimi olarak ifade etmiştik. Şimdi, inşallah 3600’le ilgili gündemimiz temmuza kadar nihayetlenmiş olacak. Şimdiden hayırlı olmasını diliyorum.”

3600 Ek Gösterge Sadece Hemşirelik Yükseköğrenimi Mezunlarına Verilecek!


3600 ek gösterge ile yapılacağı söylenen değişiklikle ilgili taslak çalışmaya göre düzenlemenin sadece “Hemşirelik Yükseköğrenimi Mezunlarını” kapsadığı görüldü.

Hekimler aralık ayında yapılması planlanan ama adaletsiz olacağı tepkileri üzerine geri çekilen ve onlarca kez sözü verilen mâli iyileştirmelerle ilgili çalışma aylardır beklerken, 3600 ek göstergede yapılacak olan değişiklik taslağını geçtiğimiz gün yayınlamıştık. Detayları için tıklayınız.

Yapılacak olan değişiklikle sadece Hemşirelik Yükseköğrenimini bitiren hemşirelere 3600 ek gösterge verileceği, lisans tamamlama ile 4 yıllık bitiren hemşireler başta olmak üzere sağlık memuru, ebe vb. unvanların yanında doktorların ek göstergelerinde herhangi bir değişiklik olmayacağı görüldü.

Diğer taraftan hekimler tarafından sosyal medya aracılığıyla yapılacak düzenlemeye tepki gösterildi. Yapılan eleştirilerde “alınan eğitim, yüklenen sorumluluk ve mesleğin ağırlığı göz önüne alındığında pratisyen hekimin ek göstergesinin yüksek olması gerekirken, 14 yıl eğitim gören yan dal uzman hekiminin dâhi lisans mezunu hemşirelik yükseköğrenimi tamamlamış hemşire ile aynı ek göstergeye sâhip olması adaletsizlik olarak nitelendirildi.

Taslak:

3600 ek gösterge Taslak

112 AciL FM Sosyal Medya Hesaplarımız

" İnstagram ve Twetetr Hesabımızdan Anlık SonDakika içerikler paylaşılmakta "

112ACİLFM İNSTAGRAM

112ACİLFM TWİTTER

YOUTUBE   TikTok  ANDROİD

112AcilFm Kardeşi www.112acilfm.net

Eğlence,Kripto   www.webilginç.com


Youtube Kanalımızda ki Son Trend Videomuz

YouTube video


Paylaş