Gündem

Hastanelere güvenlik sistemi ne vakit kurulacak 2022? Hangi hastanelerde güvenlik sistemi olacak? Tüm hastanelerde olacak mı? 112 Acil Fm Haber

Paylaş


112 Acil Fm Haber

Tüm hastanelerin girişlerine güvenlik sistemi kurulacak. Vatandaşlar hangi hastanelerde güvenlik sistemi kurulacağını merak ediyor. Pekala, Hastanelere güvenlik sistemi ne vakit kurulacak 2022? Hangi hastanelerde güvenlik sistemi olacak? Tüm hastanelerde olacak mı? Hangi hastanelerde giriş çıkışlarda güvenlik olacak? İşte bilgiler…

HASTANELERE GÜVENLİK SİSTEMİ KURULACAK MI?

Konya’da hekim Ekrem Karakaya’nın öldürülmesinin yankıları devam ederken, Sıhhat Bakanlığı da tabip ve işçilere şiddet olaylarına karşı yeni bir adım attı. 24 hastanede daha Kapı Güvenlik Sistemi’nin kurulduğunu belirten Sıhhat Bakanı Fahrettin Koca, yeni güvenlik uygulamasının süratle ülke geneline yayılacağını tabir etti.

Karakaya’nın vefatının yankıları sürerken Sıhhat Bakan Fahrettin Koca, toplumsal medya hesabından Sıhhat Bakanlığı’nın hastanelerde atacağı yeni güvenlik tedbirleri ile ilgili bir paylaşımda bulundu.

HANGİ HASTANELERE GÜVENLİK SİSTEMİ KURULACAK, NE VAKİT?

Paylaşımında Bakan Koca, “Sağlık kurumlarımızın güvenliği için, giriş kapılarından başlayarak acilen yapılacak işlerimiz var. Kapı Güvenlik Sistemleri kurularak, 24 hastanemizde daha, yeni güvenlik uygulamasına geçildi. Sistem, süratle ülke geneline yayılacak” sözlerini kullandı.

Güvenlik sistemi vakitle Türkiye’deki tüm hastanelere kurulacak.

NE OLMUŞTU?

Konya Kent Hastanesi’nde Kardiyoloji Uzmanı Ekrem Karakaya, bir hasta yakını tarafından başından vurularak öldürüldü. Resmi makamlar, tabibi silahla öldüren Hacı Mehmet Akçay’ın cinayet sonrası intihar ettiğini açıkladı. Saldırganın bir ay evvel kalp krizinden hayatını yitiren annesi Kezban Akçay’ın vefatından Karakaya’yı sorumlu tuttuğu için olayı gerçekleştirdiği varsayım ediliyor. Akçay öteki bir hastanede güvenlik vazifelisi olarak çalışıyordu.

Olay, 14.30 sıralarında Karatay ilçesinde Konya Kent Hastanesi’nin kardiyoloji kısmında meydana geldi. Başından yaralanan hekim Ekrem Karakaya çabucak ameliyata alındı fakat meslektaşlarının uğraşlarına karşın kurtarılamadı.


112 AciL FM Sosyal Medya Hesaplarımız

" İnstagram ve Twetetr Hesabımızdan Anlık SonDakika içerikler paylaşılmakta "

112ACİLFM İNSTAGRAM

112ACİLFM TWİTTER

YOUTUBE   TikTok  ANDROİD

112AcilFm Kardeşi www.112acilfm.net

Eğlence,Kripto   www.webilginç.com


Youtube Kanalımızda ki Son Trend Videomuz

YouTube video


Paylaş