Gündem

Göğüs iltihabına ozon tedavisiyle kalıcı tahlil 112 Acil Fm Haber

Paylaş


112 Acil Fm Haber

Medipol Mega Üniversite Hastanesi’nden Genel Cerrah Doç. Dr. Pelin Basım ve Fizikî Tıp ve Rehabilitasyon Kısmı’ndan Doç. Dr. Sena Tolu, ozon tedavisinin beden sistemine sağladığı yararları ve uygulanma formu konusunda bilgilendirmelerde bulundu.

Medipol Mega Üniversite Hastanesi’nden yapılan açıklamada görüşlerine yer verilen Basım, kronik romatizmal bir hastalık olan, ilerleyen devirlerde tiroid ve romatoid artrit üzere meselelere yol açan göğüs iltihabının tedavisinde kortizonun yerini ozonun aldığını, mutidisipliner yaklaşımla uygulanan ozon tedavisi hastalığın tedavisinde yan etkisiz ve kalıcı bir tahlil sağladığını bildirdi.

Göğüste şişlik, hassasiyet, kızarıklık, yara ve yanma üzere belirtilerle ortaya çıkan göğüs iltihabının kronik bir romatizmal hastalık olduğunu aktaran Basım, bu cins rahatsızlıklarda tüm sistemin tedavi edilmesi gerektiğini vurguladı.

Basım, hastalığın ilerleyen devirlerde bedenin öbür bölgelerini de etkilediğini ve pek çok sıkıntıya yol açtığını belirterek, şunları kaydetti:

“Meme iltihabı ilerleyen periyotlarda haşimato troidi, romatoid artirit üzere eklem ve organları etkileyebilecek öteki hastalıklara da yol açıyor. Bu hastalıkta yalnızca göğsün tedavi edilmesi kalıcı tahlil değildir. Tedavide kortizon üzere yıllardır kullanılan sistemik ilaçların ise yan tesirleri var. Kortizon tedavisinde saç dökülmesi çok kilo alımı, uyku sorunları, kemik erimesi üzere yan tesirler yüzünden hastalar tedaviyi yarım bırakabiliyor, hastalık nüksettiğinde bu tedavileri tekrar almak istemiyordu. Multidisipliner tedavi yaklaşımın bir kesimi olan ozon, tam da bu noktada hastalar için yan etkisiz, faal ve kalıcı bir tahlil oldu.”

Kortizona alternatif yan etkisiz tedavi

Fizikî Tıp ve Rehabilitasyon Kısmı’ndan Doç. Dr. Sena Tolu da ozon tedavisinin kortizon almadan bağışıklığı güçlendirdiğini aktararak, “Kortizonla bağışıklık sistemini baskılamak, birçok komplikasyonun gelişimini göze almak yerine, ozon tedavisi ile bağışıklık sistemini daha da güçlendirerek üstelik rastgele bir komplikasyon gelişimi olmadan kişiyi tedavi edebiliyoruz. Kortizon kullanımına karşın göğüs içindeki apsenin yahut eklem içindeki iltihabın temizlenemediği durumlarda bile ozon tedavisi son derece yüz güldürücü sonuçlar veriyor.” değerlendirmesinde bulundu.

Ozon tedavisinin nasıl uygulandığı konusunda da bilgi veren Tolu, ozonun direkt kan yolu ile uygulanabileceği üzere, kas ve eklem içine, ciltte açık yara ve apse üzere durumlarda yara üzerine de uygulanarak güzelleşme sağladığını belirterek, “Elbette birçok tedavide olduğu üzere ozon tedavisinde de ozonun uygulama biçimi, dozu ve müddeti tabip tarafından hastaya ve hastalığına özel olarak belirleniyor. Ozon tedavisi, hastalığınızı takip ve tedavi eden doktorunuz ve ozon tedavinizi uygulayan doktorunuzun bir grup ruhu ile çalışarak sizi tedavi etmesiyle muvaffakiyete ulaşacaktır.” sözlerini kullandı.

AA / Mehmet Kadir Kılınç – Sıhhat

112 AciL FM Sosyal Medya Hesaplarımız

" İnstagram ve Twetetr Hesabımızdan Anlık SonDakika içerikler paylaşılmakta "

112ACİLFM İNSTAGRAM

112ACİLFM TWİTTER

YOUTUBE   TikTok  ANDROİD

112AcilFm Kardeşi www.112acilfm.net

Eğlence,Kripto   www.webilginç.com


Youtube Kanalımızda ki Son Trend Videomuz

YouTube video


Paylaş
error: İçerikler korunmaktadır ! KOPYALANAMAZ