Gündem

Glomus tümörüne yakalanan öğretmen, şifayı buldu 112 Acil Fm Haber

Paylaş

112acilfm haber-

Ordu’da yaşayan coğrafya öğretmeni Hülya Aba Çiftçi, yıllar evvel glomus tümörüne yakalandı.

Ankara ve İstanbul başta olmak üzere gittiği sayısız hastanede umduğunu bulamayan Çiftçi, arayışını sürdürdü.

Hayalinde gördüğü Lokman Tabip Van Hastanesi Kalp ve Damar Cerrahisi Uzmanı Prof. Dr. Halil Başel’in ameliyatının başarılı geçeceğini söylemesi üzerine Van’a gelen Çiftçi, yapılan ameliyatla sıhhatine kavuştu.

“Tümör derine giden bir tümör”

Bahisle ilgili İHA’ya açıklamalarda bulunan Prof. Dr. Halil Başel, Çiftçi’nin daha evvel birçok hastaneye gittiğini söz ederek “Herkes komplikasyonlardan bahsedince insan çekiniyor. Hatta ameliyata aldığımızda ağır bakımda birinci uyandırdığımız vakit ‘Ben yaşıyor muyum?’ dedi. O kadar etkilenmiş ki, artık ameliyat hayallerine girmiş. Beni birinci gördüğünde ‘Ben sizi düşümde görmüştüm’ dedi. Sıkıntı bir ameliyattı. Zira tümör derine giden bir tümör. Muvaffakiyetle çıkardık. İnşallah bundan sonra daha da uygun olacak.” dedi.

“Masada kalma bahtın var denilen bir ameliyat”

Hayati riski olan, felç olma riski olan bir ameliyat olduğuna vurgu yapan Başel, “Gittiği yerlerde ‘yüzde 50 felç olabilirsin, masada kalma talihin var’ denilen bir ameliyat. Ben bu ameliyattan çok daha güç ameliyatları yaptım, gönderdim. Van’a gelmek hastalarımıza sıkıntı geliyor. Hatta ‘bu kadar başarılı bir tabip olsa Van’da ne işi var’ diyenler bile var. Ancak biz tercihimizi Van’dan yana kullandık. Bir cerrahın sık yer değiştirmesi yanlışsız değil. Burada aşikâr bir standart oluşturduk.

“Doğunun insanı çok çok iyi”

Bu yalnızca doktorla alakalı bir olay değil. Ağır bakımı, servisi, anestezisi hepsi bir grup. Diğer bir yerde bu takımı oluşturmak belirli bir vakit alıyor. Biz belirli bir müddette bu takımı oluşturduk. Hastaların bir kısmı Van’a gelmeye çekiniyorlar ancak Van’a gelenler de, Van’ı bu türlü beklemediklerini söylüyorlar. Ben kendi memleketimde bu kadar rahat hissetmiyorum. Doğunun insanı çok çok düzgün. Çok kadirşinas ve misafirperver. Herkes aile üzere yaklaşıyor. Gelirken çekiniyorlar fakat giderken hepsi üzülerek gidiyorlar.” sözlerini kullandı.

“Bunların her biri çok sıkıntı ameliyatlar”

Şu ana kadar 250’ye yakın glomus tümörü ameliyatı yaptığının altını çizen Başel, “Bunların büyük bir kısmı; ‘ameliyat yapılamaz, masada kalır, felç olur’ denilen hastalar. Bunların her biri çok sıkıntı ameliyatlar. Buna karşın bizim sonuçlarımız çok çok âlâ. Dünyada bu kadar başarılı sonuçlar yok. O yüzden hastalarımız araştırıyor. Öteki hastalarımızla irtibata geçiyor, hastalarımız yaşadıkları süreci anlatıyorlar ve ondan sonra bize geliyorlar.” diye konuştu.

Düşünde gördü, geldi

Birkaç yıl evvel hastalığını öğrendiğini, Ankara ve İstanbul başta olmak üzere birçok yerdeki hastanelere gittiğini anlatan Hülya Aba Çiftçi isimli hasta ise şöyle konuştu:

“Çok araştırma yaptım. Çok riskli bir hastalık olduğunu biliyordum. Öğretmen olmam sebebiyle ses tellerim değerliydi, şah damarlarım değerliydi, hayatta kalmam kıymetliydi. Ben Ankara ve İstanbul’da çok fazla doktora gittim. Birçok ünlü hekimle görüştüm. Halil Hoca’yı tesadüfen buldum. O gece düşümde Halil Hoca’yı gördüm. Bana ameliyatımın çok başarılı geçtiğini söyledi. Hiçbir komplikasyon olmadığını, hiçbir damarın yıpranmadığını söyledi. Bu bana çok büyük bir güç verdi. Ben bunun üzerine bütün tabipleri bir tarafa ittim ve Van’a kadar geldim.

“Van’dan keyifli ayrılıyorum”

Hatta İstanbul’da bana ‘Van’da ne işin var. İstanbul’da tabip mu yok’ dediler. Fakat ben ‘inandığım şeyi yapmak istiyorum, beni etkilemeyin’ dedim ve geldim. Nitekim çok memnunum. Halil Hoca, hasta-doktor bağlantısı açısından çok mütevazı ve çok sıcak bir insan. Ben bir hasta olarak bundan çok etkilendim. Çok rahat ulaşabildim. Doktorluğu ve hekimliği çok âlâ. Çok şad kaldım. Kendimi âlâ hissediyorum ve Van’dan memnun ayrılıyorum. Düzgün ki Van’a gelmişim. Ben nitekim çok memnun oldum ve memnun ayrılıyorum.”


112 AciL FM Sosyal Medya Hesaplarımız

" İnstagram ve Twetetr Hesabımızdan Anlık SonDakika içerikler paylaşılmakta "

112ACİLFM İNSTAGRAM

112ACİLFM TWİTTER

YOUTUBE   TikTok  ANDROİD

112AcilFm Kardeşi www.112acilfm.net

Eğlence,Kripto   www.webilginç.com


Youtube Kanalımızda ki Son Trend Videomuz

YouTube video


Paylaş