Gündem

Giresun Vilayet Sıhhat Müdürü Bulut, kentteki sıhhat çalışmalarını kıymetlendirdi 112 Acil Fm Haber

Paylaş


112 Acil Fm Haber

Giresun Sıhhat Müdürü Doç. Dr. Muhammet Bulut, kentte sıhhat alanında yürütülen çalışmalarla ilgili kıymetlendirme toplantısı düzenledi.

Bulut, bir restoranda organize edilen toplantıda, kent merkezindeki hastanelerde geçen yıl bir milyonun üzerinde muayene gerçekleştiğini, bu yılın birinci 5 ayında ise 615 bin 532 vatandaşın muayene olduğunu söyledi.

Bayan Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi’nde geçen yıl 1990 doğum gerçekleştirildiğini lisana getiren Bulut, bu yılın birinci 5 ayında ise 821 bebeğin dünyaya geldiğini aktardı.

Bulut, vilayet genelinde 2 Aile Sıhhati, Toplum Sıhhati ve 112 Acil Sıhhat Hizmetleri Merkezi, 5 hastane, Sağlıklı Hayat Merkezi ile 112 Acil Sıhhat Hizmetleri Merkezi olmak üzere 9 yatırımın devam ettiği tabir ederek, proje çalışmaları devam eden 7 yatırımın olduğunu belirtti.

Kentteki Kovid-19 datalarıyla ilgili bilgi de veren Bulut, şunları aktardı:

“Vakalarda artışlarımız var, bilhassa ayaktan olay sayıları, test sayılarımızda biraz artış var, yatan hastalarımızda da kısmen artış var fakat bu Türkiye genelinde yaşadığımız bir durum. Şu an sıhhat hizmet sunumumuzu aksatacak hiçbir durum yok. Bu hususta huzursuz olunmasını istemiyorum. Lakin bizim istirhamımız şöyle, bu stil en ufak şikayeti olanların, öksürük, hapşırık, ses kısıklığı, ateş şikayetleri olan kişinin toplu ortamlarda, seyahat esnasında maskesini kendisinin, hem toplum sıhhatini korumak için hem de yakınlarını korumak için maske takmasını öneriyoruz. Günlük olay oranlarımız 50 ile 130 ortasında değişiyor, serviste toplam 22 yatan hastamız var, bunlardan ağır bakımda yatan bir hastamız var.”

AA / Gültekin Yetgin – Sıhhat

112 AciL FM Sosyal Medya Hesaplarımız

" İnstagram ve Twetetr Hesabımızdan Anlık SonDakika içerikler paylaşılmakta "

112ACİLFM İNSTAGRAM

112ACİLFM TWİTTER

YOUTUBE   TikTok  ANDROİD

112AcilFm Kardeşi www.112acilfm.net

Eğlence,Kripto   www.webilginç.com


Youtube Kanalımızda ki Son Trend Videomuz

YouTube video


Paylaş