Gündem

Eyüpsultan’da toplu sünnet şöleni düzenlendi 112 Acil Fm Haber

Paylaş


112 Acil Fm Haber

Eyüpsultan‘da toplu sünnet şöleni düzenlendi

İSTANBUL – Eyüpsultan Belediyesi tarafından toplu sünnet şöleni düzenlendi. Klasik hale getirilen sünnet şöleni kapsamında 730 çocuk sünnet edildi.

Eyüpsultan Belediyesi tarafından klasik hale getirilen sünnet şöleni bugün Eyüpsultan Meydanı’nda gerçekleştirildi. Geçtiğimiz hafta sünnet edilen 730 çocuk ve ailesi meydanda bir ortaya geldi. Meydanda yapılan duaların akabinde mehter kadrosu ile başlayan aktiflik, çocukların kortej yürüyüşüyle devam etti. Akabinde çocuklar ve aileleri Boğaz çeşidine katıldı. Şölene katılan Eyüpsultan Belediye Lideri Deniz Köken, bu sene ağır bir iştirakin olduğunu tabir etti. Lider Köken, sünnetin 28 yıldır devam eden bir gelenek olduğunu, evvelden ise toplu bir halde yapıldığını şimdiyse yalnızca şölenlerin toplu halde yapıldığını belirtti.

“Doktorlar denetiminde klinikte yapıldı”

Bir ay süren sünnet süreçlerinin hekim denetiminde klinikte yapıldığını lisana getiren Eyüpsultan Belediye Lideri Deniz Köken, “Aslında 28 yıldır devam eden bir gelenek. Pandemide bir kasvet yaşadık ancak yeniden de yaptık. Bu türlü merasim yapamamıştık. Artık çok hoş bir iştirak oldu. 730 çocuğumuz katıldı. 600’le başlamıştık. Niyetimiz 600 çocuktu. Tahminen pandemiden ötürü birikti. Çok ağır bir talep oldu. Bugün onlarla birlikte vapur gezisi yapacağız. Hiçbir ıstırap olmadı. Tabipler denetiminde klinikte yapıldı. Onu da garantiye almış olduk. Evvelden orta yerde toplu bir biçimde yapılıyordu. Artık ismi toplu lakin biz şöleni toplu yapıyoruz. Bölümler bir ay sürüyor. Bir aksilik olmadan bunu da bitirdik” diye konuştu.

İhlas Haber Ajansı / Zehra Baykal – Sıhhat

112 AciL FM Sosyal Medya Hesaplarımız

" İnstagram ve Twetetr Hesabımızdan Anlık SonDakika içerikler paylaşılmakta "

112ACİLFM İNSTAGRAM

112ACİLFM TWİTTER

YOUTUBE   TikTok  ANDROİD

112AcilFm Kardeşi www.112acilfm.net

Eğlence,Kripto   www.webilginç.com


Youtube Kanalımızda ki Son Trend Videomuz

YouTube video


Paylaş