Mevzuat

Ekip Portal Nasıl Kullanılır,Ekip Portal Nedir,Ekip Portal Özlük Bilgilerine Bakma,Ekip Portal Zimmet Sorgulama

Paylaş

Ekip portal nedir? Ekip portal nasıl kullanılır? gibi sorular sağlık çalışanları tarafından sıklıkla merak edilen başlıklar arasında yer alıyor.

Sağlık Bakanlığı bünyesinde görev yapan personellere ilişkin verilerin tek çatı altında toplanarak işlem yapılmasını sağlayan Ekip Portal, kimler ekip portalı kullanabilir? Nasıl kullanılır? Ekip portal nedir? gibi merak edilen soruların yanıtlarını haber detayımızda bulabilirsiniz.

Öncelikle Ekip Portal web ve Ekip Portal mobil uygulamaları tüm sağlık çalışanlarının kullanımındadır. Peki sağlık çalışanı ekip portalı kullanarak hangi bilgilere ulaşabilir? Çalışan ekip portal uygulamasında şahsına ait bilgilerde düzenleme yapabilir mi?

Sağlık Bakanlığı Ekip Portal Uygulaması Nedir?


Ekip portal uygulaması: Sağlık Bakanlığı bünyesinde görev yapan personellere ait bilgilerin yer aldığı sosyal iletişim platformuna verilen isimdir. Uygulama kullanımında üç temel başlık öne çıkmaktadır.

Ekip Portal: Portalın içerisinde yer alan bu bölüm, Sağlık Bakanlığı çatısı altında görev yapan personelin kullanımında olan sosyal medya portalı olarak adlandırabileceğimiz alandır.

İnsan Kaynakları Yönetim Sistemi (İKYS): Bu bölüm personele ait işlemlerin hızlı bir şekilde işlenerek doğru kanalla gerçekleşmesi işlevini yürütür. İKYS modülü içerisinde atama, sicil, kadro, terfi, ihtisas, disiplin, hukuk, maaş gibi personelin sıklıkla ihtiyaç duyduğu modüller yer alır. Ekip portalın içerisinde yer alan insan kaynakları yönetim sistemi ayrı bir mobil uygulama ve web uygulaması şeklinde de kullanımı açıktır.

Sağlık Tesisi Yönetimi: Sağlık Bakanlığı ekip portalın üçüncü temel öğesi olan Sağlık Tesisi Yönetim Sistemi modülü ayrı bir web uygulaması ve mobil uygulama olarak kullanılmaktadır.

Ekip Portal Uygulamasında Hangi Bilgiler Bulunur?


Ekip portal uygulamasının personele yönelik en büyük yararı personelin kişisel verilerinin tek bir çatı altında toplanarak tek bir ekran üzerinden kullanım imkanı sağlamasıdır. Kısaca ekip portal kullanıcı profil ekranında yer alan kişisel veriler nelerdir onları sıralamak isteriz:

 • İletişim bilgileri
 • Sicil bilgileri
 • Eğitim bilgileri
 • İzin bilgileri
 • Hizmet puanı
 • Maaş ve ek ödeme bilgileri
 • Hizmet belgesi


Yukarıda maddeler halinde personele ait sıraladığımız bilgilerin güncel veriler olduğu unutulmamalıdır. Güncel verileri personelin kullanımına sunan Bakanlık, personelin kendisine ait son durum bilgilerine erişebilmesine olanak sağlamaktadır.

Bu sayede herhangi bir sağlık çalışanı portal üzerinden kendisine ait bilgide bir yanlışlık olduğunu fark etmesi durumunda yine portal üzerinden hataya itiraz edebilmekte ve güncelleme talebinde bulunabilmektedir. Bu talepler online ortamda portal yetkili birimine ulaşarak değerlendirmeye alınır. Değerlendirme sonucunda ise en güncel bilgilerin sisteme işlenmesi sistem yönetimi tarafından sağlanmaktadır.

Peki Portal Üzerinden Neler Yapılabilir?


Ekip portalı kullanabilen bir sağlık çalışanı portal aracılığıyla aşağıda maddeler halinde sıraladığımız işlemleri kolaylıkla yapabilmektedir.

Bütün kişisel bilgiler ve özlük bilgileri görüntülenebilir.
Kişisel kariyer bilgileri, personelin kendi rızası dahilinde, başkalarıyla paylaşılabilir.
Metin, fotoğraf ya da video paylaşımı yapılabilir.
Yazılan mesajlar düzenlenebilir, silinebilir.
Başkalarının mesajları beğenilebilir ve geçmiş beğeniler kaldırılabilir.
Başka paylaşımlara yorum yazılabilir.
Paylaşımlara kişi ya da grup (örneğin, “Beykoz Devlet Hastanesi) eklenebilir.
Platform üzerindeki anketlere katılıp fikir beyan edilebilir.
“Sık kullanılanlar” özelliğiyle ilgi çeken konular, daha sonra görüntülenmek üzere kaydedilebilir.
Görevle ilgili duyurulara ulaşılabilir.
Sesli ve görüntülü görüşme yapılabilir, konferans tanımlanabilir, interaktif eğitim düzenlenebilir ve düzenlenen eğitimlere dahil olunabilir.
Konu bazlı gruplar oluşturarak bu gruplarda, etkinlik bazlı paylaşımlar yapılabilir.
Etkinliklere katılım durumu, EKİP Portal üzerinden bildirilebilir.
Zimmet sorgulama yapılabilir.
Atama takibi yapılabilir.
Personel çalışma temin edilebilir.
Kefalet sorgulama gerçekleştirilebilir.
İzin talep edilebilir ve geçmiş izin talepleri güncellenebilir.
Ekip Portalda Sadece Hekimlerin Yapabileceği İşlemler

Ekip portal uygulamasını kullanan bir hekim, portal üzerinden radyolojik görüntü ekleme ve vaka paylaşımı yapabilmenin yanında tanı takibi ve paylaşımı, randevu takvimini görüntüleyebilme ve DEVLET HİZMET YÜKÜMLÜLÜĞÜ bitiş tarihine kalan hizmet süresinin hesabını görebilmektedir.

Sadece Yöneticilerin Ekip Portalda Yapabileceği İşlemler

Sağlık Bakanlığında yönetici unvanında görev yapan bir personel, portal aracılığıyla özgeçmiş havuzunu görüntüleyebilmenin yanında kişi ve rol bazlı duyuru yayınlayabilmektedir. Ekip portal uygulaması her geçen gün yeni modüller ve özelliklerle personelin kullanımında olup; hali hazırda bünyesinde pekçok uygulamayı barındırmaktadır. Uygulama üzerinden çalışma hayatı ile ilgili de farklı işlemler yapılabildiği unutulmamalıdır.

Ekip Portal Üzerinden Zimmet Sorgulama Nasıl Yapılır?


Ekip portal zimmet sorgulama işlemi yapmak isteyen bir çalışan, portalın uygulamalar sekmesi üzerinden zimmet sorgulama seçeneğine tıklamalıdır. Karşısına açılan sayfada, personelin üzerine zimmetli olan malzemeler listelenmektedir. Zimmete ait taşınır kod, malzeme tanımı, malzeme açıklaması, belge numarası, belge tarihi de zimmeti sorgulayan personelin çok detaylı bir bilgilendirme sayfası karşısında yer alacaktır.

Ekip Portal İzin Talep Etme Nasıl Yapılır?


İzin talep etme işlemini yapmak isteyen personel, portalın uygulamalar sekmesi, izin yönetimi modülüne tıklaması gerekmektedir. Tıklama sonrasında karşısına gelen formda izin isteme nedeni, iznin başlangıç ve bitiş tarihi, izinde bulunacağı adres, telefon numarası ve açıklama yazılmalıdır. Bu işlemlerin ardından izin talep et butonuna tıklanması ile ilgili birime izin talebi ulaşacaktır.

Personel izin talep etme modülünde ayrıca geçmiş izin taleplerini de görüntüleyebilmektedir. Bunun için izin talep listesi butonunu tıklamalıdır. Sağlık çalışanı izin talebi oluşturduktan sonra talebini güncellemek için ekranda bulunan yeşil butonu kullanmalıdır. Gerekli gördüğü güncellemeyi yaptıktan sonra izin güncelle butonu aracılığıyla talebini güncelleyebilir ya da dilerse talebinden vazgeçmek için talebi sil butonuyla oluşturduğu talebi çöp kutusu bölümüne kırmızı buton aracılığıyla gönderebilmektedir.

Ekip Portal Kefalet Sorgulama Nasıl Yapılır?


Ekip portal aracılığıyla kefalet senedi sorgulaması yapmak isteyen personel yine uygulamalar sekmesine giderek burada bulunan kefalet sorgulama butonuna tıklamalıdır. Karşısına gelen sayfada kefalet senedi ile ilgili bilgileri görebilir. Bu bölümde kefalet senedi imzalama tarihi, eğitim tarihi, senet durumu ve açıklaması gibi birçok bilgi yer almaktadır. Şayet personele dair kefalet senedi ekranda görünmüyor ise sayfa boş olarak karşısına gelecektir.

Ekip Portalı Kimler Kullanabilir?


Sağlık çalışanları kullanımına sunulan ekip portal uygulamasını bakanlıkta görev yapan bütün sağlık çalışanları kullanabilmektedir. Ekip portal uygulamasına web üzerinden girebilmek için ekipportal.saglık.gov.tr adresi kullanılmalıdır.

Uygulamanın android ve App Store platformlarında mobil uygulaması da yer almaktadır.

Android cihazınıza, Google Play üzerinden uygulamayı indirmek için tıklayınız: Sağlık Bakanlığı EKİP Portal Uygulaması (Android)
iOS cihazınıza, App Store üzerinden uygulamayı indirmek için tıklayınız: Sağlık Bakanlığı EKİP Portal Uygulaması (iOS)

Ekip Portala Nasıl Girilir?


Öncelikle ekip portal uygulamasına giriş yapabilmek için Sağlık Bakanlığında görev yapan bir çalışan olunmalıdır. Çünkü portala giriş bölümünde Sağlık Bakanlığı çalışanı olduğunun doğrulanması işlemi yapılmaktadır.

Ekip portal doğrulama işlemi için T.C. Sağlık Bakanlığı uygulamalarının giriş sistemi olarak belirlenen Ortak Giriş Noktası modülü kullanılmaktadır. Ekip portal uygulamaya giriş süreci şu şekilde işler:

Uygulamaya masaüstü bir bilgisayardan gidiliyorsa; ekipportal.saglik.gov.tr adresi üzerinden giriş yapılmalıdır. Tablet ya da akıllı cihaz yöntemiyle girilecek ise mobil uygulama öncelikle cihaza indirilmeli ve uygulama açıldıktan sonra giriş işlemi yapılmalıdır.

Yukarıda da belirttiğimiz üzere personel ortak giriş sistemi üzerinden saglik.gov.tr uzantılı mail adresi ve şifresi ile giriş yapalabilmektedir. Bunun haricinde mobil imza, e-imza, TÇ kimlik kartı veya turkiye.gov.tr üzerinden de giriş yapılabilmektedir. Uygulamaya girişin en hızlı yöntemi ise e-Devlet olarak bilinmektedir.

E-posta adresi ve şifre bilgisini uygulama giriş ekranına yazan sağlık çalışanı giriş butonuna tıklayarak ekip portal uygulamasına kolaylıkla giriş yapabilmektedir.

Personel, portala giriş için E-Devlet bilgileri üzerinden işlem yapmak istiyorsa giriş ekranında bulunan E-Devlet butonuna tıklamalı ardından E-Devlet giriş bilgilerini karşısına gelen ekrana girerek işlemeli ve ardından ekip portal sistemine giriş işlemini tamamlamalıdır.

 • Özlük Bilgileri Görüntüleme,
 • Kadro Yeri Bilgileri
 • Unvan, Branş Bilgileri
 • Eğitim Bilgileri
 • Zimmet Bilgileri
 • Kurum İçi Eğitimler
 • Hizmet Puanı
 • Sendika Üyelik Bilgileri
 • İzin Bilgileri
 • Askerlik Bilgileri
 • Yanlış veya Eksik Bilgileri Düzenleme,
 • Metin, Fotoğraf ya da Video Halinde İleti Paylaşımı,
 • Mesajlaşma,
 • Unvan veya Görevler Bazında Yapılan Duyurulara Ulaşma,
 • Sesli Görüntülü Görüşme,
 • Konferans Tanımlama,
 • İnteraktif Eğitim,
 • Konu bazlı grup oluşturma ve gruplar üzerinden etkinlik duyurusu yapma gibi birçok işlem yapılabiliyor.

https://ekipportal.saglik.gov.tr

yazı özet kaynak:https://www.saglikpersonelihaber.net/saglik-bakanligi/ekip-portal-nedir-nasil-kullanilir-ozluk-bilgileri-zimmet-h2223.html


112 AciL FM Sosyal Medya Hesaplarımız

" İnstagram ve Twetetr Hesabımızdan Anlık SonDakika içerikler paylaşılmakta "

112ACİLFM İNSTAGRAM

112ACİLFM TWİTTER

YOUTUBE   TikTok  ANDROİD

112AcilFm Kardeşi www.112acilfm.net

Eğlence,Kripto   www.webilginç.com


Youtube Kanalımızda ki Son Trend Videomuz

YouTube video


Paylaş
error: İçerikler korunmaktadır ! KOPYALANAMAZ