Gündem

Dün Ankara’da Sağlık personelleri beyaz Miting Düzenledi !

Paylaş

Çankaya ilçesinde bulunan Anıtpark’ta ‘Emek Bizim Söz Bizim Sağlık Hepimizin’ sloganıyla düzenlenen mitinge Türkiye’nin dört bir yanından sağlık çalışanları katıldı.

ses

Bazı sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ile bazı milletvekilleri de mitinge destek verdi. Beyaz önlük, yelek ve tişörtleriyle mitinge katılan sağlıkçılar, ‘Sağlıklı bir gelecek ellerimizde’, ‘Sağlık işçisiyiz haklarımızı istiyoruz’, ‘Emek bizim, söz bizim’ yazılı pankart ve dövizler taşıdı.

devrimci sağlık işçileri sendikası

Sağlık çalışanları miting alanında halaylar çekip, şarkılar söyledi. Mitingde konuşan TTB Merkez Konseyi Başkanı Prof. Dr. Şebnem Korur Fincancı “Biz hekimler, yaşamı korumak için mücadele etmenin değerini, bu mücadelenin de tüm mücadeleler gibi ancak umudu diri tutarak kazanılabileceğini biliriz” dedi.

CHP Ankara Milletvekili Gamze Taşcıer de, “Türkiye’nin dört bir yanından sağlık emekçilerinin bütün bileşenleri bir arada bugün. Bir dayanışma örneği gösteriyor, haklarını istiyorlar, emeklerinin karşılıklarını istiyorlar.

YouTube video

Sağlık hakkının kaliteli bir şekilde yapılması taleplerini iletiyorlar.

Biz de zaten ısrarla aynı şeyi söylüyoruz. Bir meslek örgütünün sorumluluğu varsa onları yok sayarak ortak aklın olmadığı bir çözüm üretemezsiniz” dedi.

Beyaz Mitingte Sağlıkçılar: Fahrettin Bizi Kahrettin!


Dün Ankara anıt parkta sağlık meslek örgütleri tarafından düzenlenen beyaz miting eyleminde sağlık çalışanları “fahrettin bizi kahrettin” pankartıyla Bakan Koca’ya seslendiler.

Türk Tabipler Birliği’nin öncülüğünü yaptığı “emek bizim söz bizim, sağlık hepimizin” sloganıyla anıt parkta yapılan beyaz mitinge katılım yoğun oldu.

Türkiye’nin farklı bölgelerinden Ankara’ya gelen binlerce sağlık çalışanı, sloganlarla alana girerken mitinge çok sayıda siyasi parti ve sendika temsilcisinin de katıldığı görüldü.

Hükümete seslenen sağlık çalışanları 10 maddelik acil taleplerini açıklayarak bir an önce hayata geçirilmesini istediler.


sağlık personellerinin talepleri

  • Sağlık Çalışanlarının Koşullarında Ve Ücretlerinde İyileştirme,
  • Çalışma Şartları,
  • Randevu Sistemi,
  • Doktorların Güvenliği,
  • İstihdam Politikaları,
  • Koruyucu Sağlık Hizmetlerinin İyileştirilmesi


Sağlıkçılar taşıdıkları döviz ve pankartlarda hükümete sorunlarını aktarırken miting esnasında sık sık “sağlık haktır parayla satılamaz” sloganlarının yükseldiği duyuruldu.

Anıt park’ta düzenlenen beyaz miting de Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’ya da özel yer veren sağlık çalışanları “Yeter! Fahrettin Bizi Kahrettin” pankartlarıyla mesaj verildiği görüldü.

TTB Merkez Konseyi Başkanı Şebnem Korur Fincancı:


“Aylardır alanlarda, ‘Emek bizim, söz bizim’ dedik. Emeğimizi değersizleştirenlere karşı bizi küçücük poliklinik odalarına sıkıştırıp birbirimizden ayıranlara, performansa mecbur edip yoksullaştıranlara, sağlıkta dönüşümün tahrip ettiği sağlığımızı günah keçisi yapanlara inat değerimizin farkındayız.

Biz, sağlığımızı korumak için, nitelikli ve etik değerlerle bütünleştirdiğimiz hekimliği sürdürebilmek için mücadele ederken Ankara’da hep birlikte seslerimizi birbirimize katıyoruz. Toplumda sağlıksızlık üreten ne varsa ona karşı mücadelemiz. Bizi emeğimize yabancılaştıranlara, yalnızlaştırıp yarıştıranlara karşı emeğimizden, birlikte değiştirebilmekten aldığımız güçle buradayız.”

(kaynak: DHA)


112 AciL FM Sosyal Medya Hesaplarımız

" İnstagram ve Twetetr Hesabımızdan Anlık SonDakika içerikler paylaşılmakta "

112ACİLFM İNSTAGRAM

112ACİLFM TWİTTER

YOUTUBE   TikTok  ANDROİD

112AcilFm Kardeşi www.112acilfm.net

Eğlence,Kripto   www.webilginç.com


Youtube Kanalımızda ki Son Trend Videomuz

YouTube video


Paylaş