Doktor

Doktorlar Fahrettin Koca’ya,Beyaz reform değil ayrımcılık..

Paylaş

Sağlık Bakanlığı’nın yayımladığı ek ödeme yönetmeliği, sağlık meslek örgütlerinin ve hekimlerin tepkisini çekti.

Resmi Gazete’de yayımlanan ek ödeme yönetmeliğini yaptığı yazılı açıklamayla değerlendiren Genel Sağlık-İş Genel Başkanı Derya Uğur, “Sağlık çalışanlarının emekleri karşılığında alacakları ücret daha çok parçalı hale gelmiş ama cebine girecek ücret değişmemiştir” dedi. Uğur, “Yönetmeliğin özeti şudur ki sağlık çalışanları arasında çalışma barışına zarar vermekten öte başka bir işe yaramayacak. Sağlık çalışanlarıyla adeta alay edilmektedir” dedi.

‘ETKİSİZ HALE GELDİ’

Sağlık-Sen Genel Başkanı Semih Durmuş da yaptığı yazılı açıklamada, yönetmelikte keyfiyeti ortadan kaldıracak hakkaniyetli alt düzenlemeler yapılması gerektiğini ifade ederek “Bu yönetmelikle sabit ek ödemelerin mahsuplaşması fiilen etkisiz hale gelmiştir” değerlendirmesini yaptı.

Prof. Dr. Levent Doğancı ise “Emekli doktor profesör ve doçentler ile SGK’den emekli doktorlar bu zamdan zerre kadar yararlanamadı” yorumunu yaptı. Doğancı, “Temmuzdan itibaren 39 hizmet yılı olan bir emekli profesör ancak 22 bin lira alıyor; kaldı ki bu hizmet yılına ulaşmış devlet emeklisi bunu çok çok geçiyor. Yani bir anlamda gerçek akademik yükselme iktidar tarafından cezalandırılmış oluyor” yorumunu yaptı.


112 AciL FM Sosyal Medya Hesaplarımız

" İnstagram ve Twetetr Hesabımızdan Anlık SonDakika içerikler paylaşılmakta "

112ACİLFM İNSTAGRAM

112ACİLFM TWİTTER

YOUTUBE   TikTok  ANDROİD

112AcilFm Kardeşi www.112acilfm.net

Eğlence,Kripto   www.webilginç.com


Youtube Kanalımızda ki Son Trend Videomuz

YouTube video


Paylaş