Gündem

Diş Muayenesinden Sonra ağız bölgesi felç olan Hasta Diş Doktoruna 271 Bin Tl’lik Dava Açtı !

Paylaş

Cumhuriyet’in Haberine Göre; Tekirdağ’da implant tedavisi için diş kliniğine giden S.A.’ya mart ayında implant yapıldı.

İddiaya göre, işlemin başarısız olduğunu söyleyen S.A.’nın ağzına yeni dişler takıldı ancak işlem sonrasında S.A.’nın ağız bölgesi felç oldu.

Hürriyet’ten Özge Eğrikar’ın haberine göre, ilk operasyondan itibaren büyük sağlık problemlerine yol açan uygulamanın tıbbi standartlara uygun olarak gerçekleşmediğini dava dilekçesinde belirten S.A.’nın avukatı, “Hekimin tıbbi standartlara uymayarak gerçekleştirdiği implant işlemi, hukuka aykırı davranışı, ortaya çıkan özeni göstermemesi nedeniyle kusurunu, meydana gelen felç hali ile implant işleminin uygulanması arasındaki doğrudan ilişki illiyet bağını açıkça kanıtlamaktadır” dedi.

“Diş hekiminden tahsilini istiyoruz”


Mağdur S.A.’nın davalı diş hekimine yanlış hekim uygulaması (tıbbi malpraktis) ile yapılan Implant Uygulaması için 17 bin 500 bin lira ödediğinin anlatıldığı dilekçede, “Olayın manevi boyutunun ne kadar ciddi olduğunun söylenmesine dahi gerek yoktur. S.A., yanlış operasyon sebebiyle yaşadığı acıların yanında, işlem bittikten sonra kalıcı felç hali yaşamıştır. Böyle bir durumun kişinin üzerinde yaratacağı elem, üzüntü ve psikolojik sıkıntıların da telafisi çok güç olacaktır.

S.A., özel yaşamını dahi devam ettiremeyecek duruma gelmiş, iş ve aile ilişkilerinde yoğun sıkıntılar yaşamış ve manevi varlığı son derece zedelenmiştir. Bu nedenle 17 bin 500 lira maddi, 200 bin lira da manevi tazminatın davalı diş hekiminden tahsilini istiyoruz” denildi.(C


112 AciL FM Sosyal Medya Hesaplarımız

" İnstagram ve Twetetr Hesabımızdan Anlık SonDakika içerikler paylaşılmakta "

112ACİLFM İNSTAGRAM

112ACİLFM TWİTTER

YOUTUBE   TikTok  ANDROİD

112AcilFm Kardeşi www.112acilfm.net

Eğlence,Kripto   www.webilginç.com


Youtube Kanalımızda ki Son Trend Videomuz

YouTube video


Paylaş
error: İçerikler korunmaktadır ! KOPYALANAMAZ