Personel Sağlık

Diş Eti Hastalıklarında ve Çekilmelerinde Diş Eti Tedavileri ve İleri Derecede Çene Kemiği Erimelerinde İmplant Ameliyatları 112 Acil Fm

Paylaş

Diş tabipleri tarafından yapılan ameliyata, diş eti sorununun ileri seviyede olması durumunda başvuruluyor. İlerleyen diş eti rahatsızlıklarında tedavi için cerrahi operasyonların uygulanması kaçınılmaz oluyor. Diş eti iltihabı meselesinin ilerlemesi, fakat bu durumun ameliyat ile sonlandırılmasını gerektiriyor. Ağız ve diş sıhhatini korumak için yapılan bu ameliyatlar diş eti çekilmelerinde ya da diş eti şekillendirmeleri için tercih ediliyor. Çok sayıda diş ameliyatı tipleri var. Tabip tarafından yapılan incelemeler ve denetimler sonrasında, diş ameliyatının gerçekleşmesi sağlanacaktır.

Tüm dünyada çok uluslu bağımsız araştırmalar göstermiştir ki günümüz teknolojisi ile üretilmiş olan implantlar belli şartlar sağlandığı takdirde tıpkı gün işleve sokulabilmektedir.

Anında yükleme dediğimiz bu uygulamada kişi implant uygulamasını takiben tıpkı gün sabit süreksiz dişlerine kavuşabilmekte ve estetik ve fonksiyonle olarak ömür kalitesi çok yükseltilebilmektedir.

Bilhassa yaşa bağlı olarak alt ve üst çene art bölgedeki ilerlemiş kemik kayıpları durumunda ileri cerrahilere gerek kalmadan uzun süren tedavi süreçleri yaşamadan son derece pratik formda bir günde sabit dişler yapabilmekteyiz.

Tek seansta yerleştirilen 4 yada 6 adet implant üzerine birebir gün sabit dişler takılabilmekte ve kişi hayatına kaldığı yerden devam edebilmektedir.

Birtakım Durumlarda çene kemiği çok erir , bu durumda hastanın eksik ve sağlam dişleri, damaktaki kemik yapısı implanta uygunolan ve olmayan hastalar konusunda ipuçları vermektedir. Uygulama öncesi doktor çeşitli teknikler uygular, diş röntgeni çekilir ve ayrıntılı bir muayene sonucunda dişin nasıl düzeleceği konusu açıklığa kavuşturulur.

Eksik diş için uygulanacak olan diş tedavisi seçenekleri ortasında bilhassa günümüzde kullanılmakta olan prosedürlerden biri de implant olmaktadır.

Klâsik olarak İmplant tedavileri ortalama 2-3 ay kadar sürmektedir.

Lakin hiç bir dişi olmayan yada mevcut dişlerini kaybetme noktasına gelmiş bir kişi için implant uygulamasını takiben 2-3 ay dişsiz kalmak en büyük dert olmaktadır.

Hele bir de bu kişi faal çalışma hayatının içinde ise dişsizlik çok daha büyük meşakkat olmaktadır.

Kimi durumlarda hastalarda ileri derece de diş eti kayıpları maalesef diş kayıplarına yol açar bu durumlarda eriyen çene kemiğine ileri implant cerrahisi prosedürüyle implant yapmak gerekebilir.

Hareketli protezlerden yahut diğer sebeplerden dolayı eriyen çene kemiğine implant yapılıp yapılamaması merak edilen mevzulardandır.

Bunun için Ayrıntılı bir muayene ve ileri görüntülemeler gerekebilir. Çeşitli teknik ve implantta ileri cerrahi formülleriyle kemik erimelerine değişik çözümlerek üretebilmek mümkün olmaktadır. Özellike All 4, All 6 yahut All on 8 yöntemleri implant tedavilerine  kullanılan metodlar ortasındadır.

Diş eti çekilmesi ve Eriyen Çene Kemiğine İmplant tedavisinde  özellikle diş eti çekilmesi yaşanması durumunda uygulanacak olan tedavi planı  kişinin yaşamış olduğu rahatsızlığın seviyesine nazaran belirlenmektedir. Uzman grup tarafından yapılacak olan denetimler ile bu seviyenin belirlenmesi ve uygulanacak olan tedavinin buna uygun biçimde yapılması sağlanabilir. Tedavi edilmemesi halinde diş kaybı yaşanabilecek olduğu için bilhassa erken devirde müdahale edilmesi çok yararlı olacaktır.

Diş eti çekilmesi halinde uygulanacak olan tedavi için diş dokusu üzerinde oluşmuş olan hasarın tedavi edilmesi sağlanmaktadır. Bunun yanı sıra diş hassaslığının tedavi edilebilmesi kelam konusu olmaktadır. Son etapta bilhassa cerrahi olarak yapılacak olan uygulama ile diş eti dokusunun yerine getirilmesi sağlanmaktadır. Bunun için gerçekleştirecek olan kaplama süreçleri ile birebir vakitte dişteki hassasiyetin giderilmesi sağlanmaktadır. Birtakım İlerleyen durumlarda Küretaj yapmak gerekebilir.


112 AciL FM Sosyal Medya Hesaplarımız

" İnstagram ve Twetetr Hesabımızdan Anlık SonDakika içerikler paylaşılmakta "

112ACİLFM İNSTAGRAM

112ACİLFM TWİTTER

YOUTUBE   TikTok  ANDROİD

112AcilFm Kardeşi www.112acilfm.net

Eğlence,Kripto   www.webilginç.com


Youtube Kanalımızda ki Son Trend Videomuz

YouTube video


Paylaş
error: İçerikler korunmaktadır ! KOPYALANAMAZ