Gündem

Cumhurbaşkanı Erdoğan Sağlık Bakanlığı’na, kırsal yerlerde görev yapan doktorlara fazladan ücret verilmesi konusunda bir çalışma..

Paylaş

KÖY VE İLÇELERDEKİ DOKTORLARA EK ÜCRET


Yapılan toplantılarda kurmayların Cumhurbaşkanı’na, bazı köylerde ve ilçelerde doktorların görev yapmak istemediğini, bundan dolayı vatandaşın sıkıntı çektiğini, doktorlara zorunlu bir görevin getirilebileceğini söylediği ancak Erdoğan’ın konuya sıcak bakmadığı, bunun yerine doktorların teşvik edilmesi gerektiğini ifade ettiği öğrenildi.

Bu kapsamda Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Sağlık Bakanlığı’na, bu gibi yerlerde görev yapan doktorlara fazladan ücret verilmesi konusunda bir çalışma yapılması talimatını verdiği ifade edildi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, hastanelerde randevu alma konusu başta olmak üzere sağlık alanında yaşanan sorunlarla ilgili kurmaylarına talimat verdi.

Pandemi döneminde randevular konusunda sıkıntı yaşandığını ancak bu sorunun yavaş yavaş çözüleceğini belirten Erdoğan “Konuyla ilgili adımlar atmaya başladık” dedi.


AK Parti kurmayları, hastanelerde yaşanan randevu sıkıntısı başta olmak üzere, bazı ilçelerde doktor bulunmaması gibi sorunları Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a iletti. Edinilen bilgilere göre, parti kurmayları, vatandaşın hastanelerden randevu alma konusunda sıkıntı yaşadığını, bu konuyla ilgili çok fazla şikayetin geldiğini dile getirdi.

“VATANDAŞLAR SAĞLIK HİZMETİ ALMA KONUSUNDA GECİKİYOR”


Kurmaylar “Bazı hastanelerde de randevu geç veriliyor.

Randevu, 10-15 gün sonrasına erteleniyor. Vatandaşlar sağlık hizmeti alma konusunda gecikiyor” dedi. Bunun üzerine Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Pandemi döneminde randevular konusunda sıkıntı yaşandı.

Bu sorun yavaş yavaş çözülecek. Konuyla ilgili adımlar atmaya başladık” diye konuştu.


112 AciL FM Sosyal Medya Hesaplarımız

" İnstagram ve Twetetr Hesabımızdan Anlık SonDakika içerikler paylaşılmakta "

112ACİLFM İNSTAGRAM

112ACİLFM TWİTTER

YOUTUBE   TikTok  ANDROİD

112AcilFm Kardeşi www.112acilfm.net

Eğlence,Kripto   www.webilginç.com


Youtube Kanalımızda ki Son Trend Videomuz

YouTube video


Paylaş