Son DAKİKA

Çok Önemli DSÖ malzemeleri Ukrayna’ya geliyor !

Paylaş

Bu basit bir kargo değil, Ukrayna’ya gönderilen yaşam kurtaran tıbbi malzemeleri taşıyor.
5 Mart Cumartesi günü, Ukrayna’daki askeri operasyonların tırmanmasından ancak bir hafta sonra, 36 ton dirimsel DSÖ tıbbi malzemesini taşıyan 3 büyük kamyon Polonya sınırını geçerek Lviv’e girdi, burada depolandı ve arkasından Ukrayna’daki esenlik tesislerine dağıtıldı. Başkent Kiev’e.

Ukrayna’da ilaçlar, tıbbi malzemeler ve ortak mallar için tedarik zincirleri ciddi biçimde kesintiye uğradı ve acele ihtiyaç yarattı. Birçok distribütör faaliyette değil ve geçindiren askeri operasyonlar nedeniyle birçok hükümet ve insani yardım stoklarına erişilemiyor. Hayat kurtaran ve temel ilaçlar (oksijen ve insülin gibi), şahsi koruyucu ekipman, cerrahi malzemeler, anestezikler ve güvenilir kan ürünlerinin kifayetsiz olduğu bildiriliyor. DSÖ, bu eksikliklerin bir kısmını hafifletmek için ortaklarla beraber iş koşturmacasındadır.

Malzemeleri Polonya’ya götürmek
Bu sevkiyatın lojistiğini koordine etmek ve varış noktasına ulaştığından güvenilir olmak, Dubai’de sevkıyattan Lviv’e varışa kadar 5-6 gün süren küçük bir başarı değildi.

Acil Durum Operasyonları Ekip Lideri Robert Blanchard şu şekilde açıklıyor: “Burada, DSÖ’nün Dubai’nin Uluslararası İnsani Şehri arasında kurulu küresel lojistik merkezinde, tıbbi malzeme ve ekipman, bütün hayattaki sıhhat acil durumlarına yanıt olarak evvel konumlandırılıyor, depolanıyor ve hızla gönderiliyor. Şu anda Ukrayna’ya tıbbi malzeme göndermek için gece gündüz çalışıyoruz. DSÖ, temel ilaçlar, steril cerrahi aletler, bandajlar, parasetamol ve dezenfektanlar şeklinde öğeleri içeren travma ve acele cerrahi malzemeleri de dahil olmak üzere fazlaca çeşitli yaşam kurtaran esenlik ürünlerine sahiptir. Ayrıca, müessir bir acele konum müdahalesi kurmak için kritik olan jeneratörler gibi destek ekipmanlarını da gönderiyoruz”.

Malzemeler 3 Mart’ta kargo uçağıyla Polonya’ya ulaştı ve Dubai’deki merkezden 6200 km’den fazla bir mesafe kat etti. 36 tonluk tıbbi yardım ve travma malzemeleri, cerrahi bakıma gereksinim duyan 1000 bireyin acele ihtiyaçlarını karşılayacak ve 150.000 ferdin tedavisine yardımcı olacak tıbbi hükümler sağlayacaktır.

Malzemelerin ihtiyaç sahiplerine ulaşmasını sağlamak
Öncelikli bir sıhhat sorunu, esenlik tesislerine ve hayat kurtaran deva ve malzemelere erişim eksikliğinin bir kararı olarak ortaya çıkabilecek çatışmayla ilgili travma ve yaralanmaların kötüleşmesi olmuştur.

“Yaraları tedavi etmek için cerrahi malzemelerimiz ve cenk için durmayan diğer tüm hastalıklar için ilaçlarımız var. DSÖ Acil Sağlık Ekipleri Ağı Lideri Flavio Salio, önümüzdeki günlerde daha fazla malzeme planlanıyor” dedi.

Yine de, DSÖ Ukrayna Temsilcisi Dr Jarno Habicht’in vurguladığı benzer biçimde, bu malzemeleri Ukrayna hastanelerine ulaştırmak bir sıkıntı olmaya devam ediyor: “Bu travma ve tıbbi malzemeler, onlara en oldukça gereksinim duyanlara ulaşmalıdır. Bunun olması için emin geçişi sağlamamız gerekiyor bundan dolayı insanların esenlik gereksinimleri her geçen gün ve her saat artıyor” dedi.

Planlanan ve yolda olan ek gönderiler
Bu, bu insani acele durumdan ciddi şekilde etkilenen insanları desteklemek için planlanan çoklu gönderilerin ilkiydi. Ukrayna’nın öteki bölgelerine dağıtılmak suretiyle, aşıların ve öteki ilaçların güvenli bir halde saklanabilmesi için buzdolapları şeklinde soğuk zincir unsurları içeren ikinci bir sevkiyat Lviv’e geldi. Dubai merkezli lojistik ekibi ek olarak, hastanelerin yaralı hastaları tedavi etmeye ve ameliyatları gerçekleştirmeye devam etmelerini sağlamak için ilave 40 ton travma ve acil ameliyat kiti teslim edecek olan üçüncü bir charter uçuşu için daha fazla sıhhat malzemesi hazırlıyor.

DSÖ’nün Ukrayna ve komşu ülkelere desteği devam ediyor
DSÖ, Acil Durumlar İçin Acil Durum Fonu’ndan 5,2 milyon Amerika Doları serbest bıraktı ve Ukrayna için 45 milyon ABD Doları ve sığınmacı bakımı sağlayan komşu ülkeleri desteklemek için 12,5 milyon Amerika Doları artırması gerekecek.

Tüm insanların sağlığını ve esenliğini sağlamak, DSÖ’nün her durumdaki görev ve taahhütlerinin merkezinde yer alır. DSÖ, çatışmanın tetiklediği acil esenlik durumuna hızla yanıt vermek ve eleştiri esenlik hizmetlerinin sunumundaki aksaklıkları en aza indirmek için hükümet ve öteki esenlik ortakları vasıtasıyla Ukrayna ve komşu ülkelerdeki ofisleriyle yakın bir biçimde iş koşturmacasındadır.


112 AciL FM Sosyal Medya Hesaplarımız

" İnstagram ve Twetetr Hesabımızdan Anlık SonDakika içerikler paylaşılmakta "

112ACİLFM İNSTAGRAM

112ACİLFM TWİTTER

YOUTUBE   TikTok  ANDROİD

112AcilFm Kardeşi www.112acilfm.net

Eğlence,Kripto   www.webilginç.com


Youtube Kanalımızda ki Son Trend Videomuz

YouTube video


Paylaş