Gündem

Çocuklar ameliyata akülü otomobil ile gidiyor 112 Acil Fm Haber

Paylaş

112 Acil Fm Haber

Çocuklar ameliyata akülü otomobil ile gidiyor

MALATYA – Malatya İnönü Üniversitesi Turgut Özal Tıp Merkezi’nde ameliyata alınacak çocuklar için akülü araç uygulaması başlatıldı. Kentte bir birinci olan uygulama ile çocukların ameliyat korkusunu yenmesi hedefleniyor.

İnönü Üniversitesi Turgut Özal Tıp Merkezi, hastane idaresi tarafından çocukların ameliyat kaygılarını yenmeleri gayesiyle akülü otomobil uygulaması başlatıldı. Hastanede tedavi gören çocuklar servisten ameliyathaneye akülü araçla eğlenerek gidiyorlar.

Hayırsever işadamının ikram ettiği akülü araçlarla çocukların memnun bir formda kaygılarını yenerek ameliyathaneye gittiklerini belirten Turgut Özal Tıp Merkezi Başhekimi Doç. Dr. Adil Başkıran, “İnönü Üniversitesi Çocuk Cerrahi servisinde ameliyat olacak çocuklarımız sedye ile telaşlı bir formda ameliyathane gideceklerine iş adamı Mustafa Tari’nin armağan ettiği akülü araçlarla çok memnun bir şeklide ameliyathaneye gönderiyoruz. Geleceğimizi emanet ettiğimiz çocukları keyifli ve kaygısız bir halde ameliyathaneye kadar götürmek hem onların gerilimini azaltıyor hem de cerrah ve hasta bakıcımızın gerilimini azaltıyor” dedi.

Turgut Özal Tıp Merkezi’nin çocuk dostu bir hastane olduğunu tabir eden Başkıran, ” Bilhassa çok büyük cerrahi süreçlerin yapıldığı karaciğer nakli, kemik iliğin nakli üzere cerrahi süreçlerin yapıldığı bir hastanede karaciğer nakli servisimizde yatan çocuklar için bir oyun alanı yapıldı. Bu da bir hayırsever iş adamı tarafından yapıldı. Orası büsbütün çocukların oyun oynayabileceği biçimde organize edildi. Çocuk dostu bir hastane biçiminde bilhassa çocuk servislerinin ve çocuk hastaların çok olduğu yerlere dış alanlara dahi çocuk parkı formunda birtakım düzenlemelerimiz olacak” formunda konuştu.

Ameliyata girecek çocuklarda gerilim oluştuğunu lisana getiren Çocuk Cerrahisi Prof. Dr. Turan Yıldız da, “Çocuk hastalar ailelerinden ayrıldıkları vakit önemli biçimde gerilime giriyorlar. Bunun yenmenin en hoş metotlarından birisi de çocukları oyuncaklarla onları eğlendirecek bir biçimde ameliyathaneye götürmek. Bu nedenle bu hayrı yapan iş adamımıza teşekkür ediyoruz. Hastalarımız için önemli bir katkı olacağına inanıyoruz” diye konuştu.

İhlas Haber Ajansı / Hatice Yetmen – Sıhhat

112 AciL FM Sosyal Medya Hesaplarımız

" İnstagram ve Twetetr Hesabımızdan Anlık SonDakika içerikler paylaşılmakta "

112ACİLFM İNSTAGRAM

112ACİLFM TWİTTER

YOUTUBE   TikTok  ANDROİD

112AcilFm Kardeşi www.112acilfm.net

Eğlence,Kripto   www.webilginç.com


Youtube Kanalımızda ki Son Trend Videomuz

YouTube video


Paylaş