Gündem

Çankırı tuzuna ağır ilgi, bin bir kedere deva tuzu 112 Acil Fm Haber

Paylaş


112 Acil Fm Haber

Çankırı tuzuna ağır ilgi, bin bir kedere deva tuzu

ZONGULDAK – Zonguldak’ta aktarlarda yer alan ve bin bir kedere deva olan Çankırı tuzuna vatandaşlar ağır ilgi gösteriyor.

Zonguldak’ta aktarlarda yer alan Çankırı tuzu ilgi odağı olduğu. Tuzun yemeklere ve ayak yaralarına âlâ gelmesinden ötürü vatandaşlarda ağır ilgi gösteriyor. Bilhassa ayaklarında yara olan vatandaşlar saf Çankırı tuzunu ayaklarına da kullanıyor.

Çankırı tuzu kilosu 15 TL’den satılıyor

Vatandaşların Çankırı tuzuna ilgi gösterdiğini söz eden aktar Tahir Buyurucu, “Çankırı tozu yeraltında çıktığı üzere doğal olduğu üzere servis ediliyor. İçinde hiçbir şey yok. Süreçte yok. İyot falan içinde hiçbir şey yok. Süreçte görmüyor. Tansiyon hastaları rahatlıkla kullanabiliyor. Makine koyup kendiniz çekebiliyorsunuz. Yemeklerin üzerine ya da içine katabiliyorsunuz. İnsanların el ayaklarındaki çatlaklara uygun geliyor. Ayaklarında yara planlar bunu banyo halinde yapıyor. Leğen üzere şeyin içerisinde koyuyor sıcak suyun içerisinde eriyor ayaklarını dinlendiriyor. Tuz oranı az. Saf olduğu için sık kullanılıyor. Kilosu 15 TL istedikleri üzere alabiliyor. Bunların ikinci sınıfları üçüncü sınıfları var bunlar biraz daha ucuz “dedi.

İhlas Haber Ajansı / Emre Can Bayram – Sıhhat

112 AciL FM Sosyal Medya Hesaplarımız

" İnstagram ve Twetetr Hesabımızdan Anlık SonDakika içerikler paylaşılmakta "

112ACİLFM İNSTAGRAM

112ACİLFM TWİTTER

YOUTUBE   TikTok  ANDROİD

112AcilFm Kardeşi www.112acilfm.net

Eğlence,Kripto   www.webilginç.com


Youtube Kanalımızda ki Son Trend Videomuz

YouTube video


Paylaş