Çalışan Sağlık Personeli Eşler Sosyal Konut Projesine Başvuru yapabilir mi ?

Paylaş

Bir çok Sağlık Çalışanı karı kocaların merak ettiği soru; Çalışan Sağlık Personeli Eşler Sosyal Konut Projesine Başvuru yapabilir mi ?

Toki’nin Açıklamasına göre:

KONUT BAŞVURU ŞARTLARI

 • T.C. vatandaşı olması,
 • Proje il sınırları içerisinde en az 1 yıl ikamet etmesi veya proje il nüfusuna kayıtlı olması,
 • Başvuruda bulunanların kendileri, eşleri ve velayetleri altındaki çocukları üzerine T.C. sınırları içinde tapuda kayıtlı konutlarının bulunmaması; TOKİ’den daha önce ev sahibi olmama,
 • İstanbul için aylık hane halkı gelirinin, en fazla net 18.000 TL, yurt genelinde 16.000 TL olması (Şehit Aileleri, Harp ve Vazife Malulleri ile bunların Dul ve Yetimleri Hariç),
 • Bir hane halkı adına, tek başvuru yapılması,
 • Başvuruları yapacak vatandaşlarımızın; 18 yaşını tamamlamaları gerekmektedir,
 • Genç kategorisine 14/09/1992 tarihinden sonra doğan vatandaşlarımız müracaat edebilecektir.
 • Başvuru Bedeli: 500 TL

” en fazla net 18.000 TL, yurt genelinde 16.000 TL olması” İbaresi çalışan iki sağlık çalışanın bu konut projesine katılamayacağı anlamına gelmekle beraber aile bireylerinin birinin evi olması da bu konut projesine katılamayacağı anlamına gelmektedir ancak;

Edevlet Sosyal Konut başvuru bölümünde

Sosyal Konut başvuruları 14 Eylül 2022 Çarşamba günü başlayacak olup 31 Ekim 2022 Pazartesi gün sonuna kadar devam edecektir.

Çevrim içi başvuruda yaşanabilecek yoğunluğun hizmete erişime engel olmasını önlemek amacıyla başvurular kademeli olarak alınacaktır. T.C. Kimlik Numarasının son hanesi;

 • 0 olan vatandaşlar 14 Eylül 2022 Çarşamba,
 • 2 olan vatandaşlar 15 Eylül 2022 Perşembe,
 • 4 olan vatandaşlar 16 Eylül 2022 Cuma,
 • 6 olan vatandaşlar 17 Eylül 2022 Cumartesi,
 • 8 olan vatandaşlar 18 Eylül 2022 Pazar,
 • 19 Eylül 2022 Pazartesi gününden itibaren herhangi bir sınırlama olmaksızın tüm vatandaşlar söz konusu hizmeti kullanarak başvurularını iletebilecektir.

Bilgilerinize sunarız.


” herhangi bir sınırlama olmaksızın tüm vatandaşlar söz konusu hizmeti kullanarak başvurularını iletebilecektir. ” ibaresi de akıllarda terettüt bırakmakta..

Konuyla net bir bilgi olmamakla beraber ” en fazla net 18.000 TL, yurt genelinde 16.000 TL olması” İbaresi çalışan eşlerin özellikle sağlık personellerinin ortalama 10Bin maaş alması ortadan kaldırmaktadır.Ancak Alınan ek ödemelerin bu gelir tablosuna yansıyıp yansımaması da akıllarda soru işareti bırakmadır.Sizlerde net bir bilgi ednirseniz haberimiz altına yorum yazarsanız seviniriz.

Haberle ilgili daha net bilgiler ulaşırsa haberimiz güncellenecektir.

güncelleme

Sağlık personelleri Sosyal Konutlara Başvurabilir Mi ?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın açıklayacağı Cumhuriyet tarihinin en büyük sosyal konut projesinden ev almak isteyenlerin proje ili sınırları içerisinde en az 1 yıl ikamet etmesi, kendisi, eşi ya da çocukları üzerine tapuda kayıtlı konutu bulunmaması gerekiyor.

Kira fiyatları ve ev fiyatlarındaki artışın ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın talimatıyla Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı tarafından hazırlanan ve salı günü açıklanacak sosyal konut projesine başvuru şartları belirlendi.
TOKİ aracılığıyla inşa edilecek konutlara, proje ili sınırları içerisinde en az 1 yıl ikamet eden veya proje il nüfusuna kayıtlı, kendisi, eşi ve velayeti altındaki çocukları üzerine ülke sınırları içinde tapuda kayıtlı konutları bulunmayan, daha önce TOKİ aracılığıyla ev satın almamış 18 yaşını doldurmuş Türk vatandaşları başvuru yapabilecek.

Sosyal konutlar için bir haneden tek başvuru alınabilecek.

Yeni sosyal konutlarda gençler, emekliler, şehit yakınları ve gaziler ile engellilere kontenjan ayrılacak. Genç kategorisine 1991 Eylül ayından sonra doğanlar müracaat edebilecek.

Şehit aileleri, harp ve vazife malulleri ile bunların dul ve yetimleri hariç başvuruda bulunacaklarda, aylık hane halkı gelirinin İstanbul için en fazla net 16 bin lira, yurt genelinde ise en fazla 14 bin lira olması şartı aranacak.

Konutların aylık taksitleri asgari ücretlilerin ödeyebileceği tutarda olacak. Ödeme, toplam hane gelirinin yüzde 30’unu aşmayacak, 240 aya kadar vade imkanı getirilecek.

Eylül 2022 itibariyle sağlık çalışanlarının ( ebe, hemşire,sağlık memuru vb ) aylık gelirleri 11-13 bin civarından . Bordroya esas gelirleri temel maaş + taban olarak hesaplanıyor. Teşvik ve nöbet paraları bordroya girmiyor. Bu kapsamda 14 bin liralık gelirin altında kalınıyor.

Eşi çalışmayan yada bekar sağlık çalışanlarının tamamı bu projeye başvurabileceğini değerlendiriyoruz. Doktorların ise İstanbul için şanlarını denemeleri gerekiyor. İstanbul’da hane halkı geliri için 14 bin yerine 16 bin şartı var.


112 AciL FM Sosyal Medya Hesaplarımız

" İnstagram ve Twetetr Hesabımızdan Anlık SonDakika içerikler paylaşılmakta "

112ACİLFM İNSTAGRAM

112ACİLFM TWİTTER

YOUTUBE   TikTok  ANDROİD

112AcilFm Kardeşi www.112acilfm.net

Eğlence,Kripto   www.webilginç.com


Youtube Kanalımızda ki Son Trend Videomuz


Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.