Gündem

2022 YılıBurun Estetiği Fiyatları Ne Kadar ? 112 Acil Fm Haber

Paylaş

112 Acil Fm Haber

Burun estetiği fiyatları merak edilenler ortasında yer alıyor. Son yıllarda sıhhat kesimindeki gelişim burun estetiği alanında da gelişmelere sebep olmuş ve ülkemizde burun estetiği merkezlerine gerek yurt içinden gerekse yurt dışından büyük ilgi gösterilmiştir. Burun estetiği fiyatları 2022 yılında ne kadar olduğu burun estetiği yaptırmayı düşünenler tarafından merak edilmekte. Sıhhat turizmi kısımlarından biri olan saç ekimi hakkında burun estetiği fiyatları hangi düzeylerde? İşte cevabı…

BURUN ESTETİĞİ FİYATLARI 2022

Burun estetiği fiyatları hakkında burun estetiği yaptırmayı düşünenler en sıhhat bilgiyi hekimine danışarak edinebilir. Bu sebeple, burun estetiği ameliyatı olmak isteyenlerin burun estetiğinin ne kadara yapıldığını öğrenmek tabibine müracaatı gerekmektedir. Burun estetiği fiyatı başta olmak üzere burun estetiği ile ilgili tüm ayrıntıları bireye uzman hekim söyleyecektir. Burun estetiği alanında uzman isimlerin belirttiğine nazaran burun estetiği fiyatları değişken bir pahaya sahiptir. Ancak bu tip ameliyatların kıymetinin 25 bin TL ile 35 bin TL ortasında bir bedele sahip olduğu söz edilir.

BURUN ESTETİĞİ NEDİR?

Burun estetiği, yaygın plastik cerrahi tipidir. Burnu tekrar şekillendirme; yapılandırma ameliyatıdır. Gaye burnu işlevsel ve estetik açıdan daha düzgün hale getirmektir. Tıp lisanında rinoplasti estetik burun ameliyatı manasına gelir. Burun iskeleti ve yumuşak dokularının yine şekillenerek yüze nazaran uyumlu ve orantılı bir hale getirilmesi ameliyatıdır. Bilhassa kişinin yüzüne nazaran planlanması gereken ve kemik, kıkırdak, yumuşak dokular ve cilde hal verilen bir ameliyattır. Son yıllarda çok kıkırdak ve kemik çıkarımı yapılan eski usuller bırakılmış ve “yapısal rinoplasti” konsepti hakim olmuştur. Burun estetiği ile burun cerrahisi konusunda eğitim alan kulak burun boğaz uzmanları ve plastik cerrahlar ilgilenmektedir. Ameliyatın hem estetik hem de burun içi septumunun düzeltilmesini de içeren haline septoplasti yahut septorinoplasti denir Ameliyatsız rinoplasti, alarplasti, rinektomi, frontal sinüs trefinasyonu, antral lavaj da burun estetiği ameliyatlarına aittir.

Burun estetiği ameliyatları sırasında ultrasonik dalgalar aracılığı ile kemik kesme ve şekillendirme süreçlerinin yapıldığı usule ultrasonik rinoplasti denilmektedir. Bu yol sırasında burun içi kemikler denetimli ve milimetrik hassasiyette kesildiğinden ameliyat sonrası düzgünleşme süreci hızlanmaktadır.

BURUN ESTETİĞİNDE RİSKLER NELERDİR?

Burun estetiği inançlıdır, lakin komplikasyonlar ortaya çıkabilir; ameliyat sonrası kanama enderdir, lakin ekseriyetle tedavi olmaksızın düzelir. Enfeksiyon azdır, fakat ortaya çıktığında, hasta genel anestezi altındayken irin cerrahi drenajını gerektiren bir apseye dönüşebilir. Yapışmalar, hava yollarını tıkayan yara izleri, septumdan konkalara kadar burun boşluğunda bir köprü oluşturabilir ve cerrahi olarak çıkarılmasını gerektirebilir. Osseo-kıkırdaklı çerçevenin büyük bir kısmı çıkarılırsa, bunun sonucunda meydana gelen zayıflama, dış burun derisinin şekilsizleşmesine neden olarak papağan gagasına benzeyen bir “polly gaga” deformitesine neden olabilir. Birebir biçimde septum desteklenmiyorsa burun köprüsü çökebilir ve bu da “semer burun” deformitesine neden olabilir. Burun ucu çok döndürülebilir, bu da burun deliklerinin fazla görünür olmasına neden olarak domuz burnu ile sonuçlanabilir. Burun ucunun kıkırdakları fazla çıkarılırsa burun ucu sıkışmasına neden olabilir. Kolumella yanlış kesilirse, aylarca süren bir tahlil gerektiren değişken dereceli uyuşma meydana gelebilir. Ayrıyeten, rinoplasti sırasında cerrah ezkaza septumu (septal perforasyon) delebilir, bu da daha sonra kronik burun kanamasına, burun sıvılarında kabuklanmaya, sıkıntı nefes almaya ve ıslıklı nefes almaya neden olabilir. Bir türbinektomi boş burun sendromuna neden olabilir.

AMELİYATSIZ BURUN ESTETİĞİ NEDİR?

Ameliyatsız rinoplasti, kollajen yahut hyaluronik asit üzere enjekte edilebilir dolgu hususlarının, invaziv cerrahi olmadan bir kişinin burnunu değiştirmek ve şekillendirmek için kullanıldığı tıbbi bir prosedürdür. Prosedür, burun üzerindeki çöküntü alanlarını doldurur, ucun açısını kaldırır yahut köprüdeki tümseklerin görünümünü düzeltir. Prosedür burun boyutunu değiştirmez, fakat birtakım işlevsel doğum kusurlarını düzeltmek için kullanılabilir.

Aslen yirmi birinci yüzyılın başında geliştirilen erken teşebbüsler sırasında, parafin mumu ve silikon üzere biyolojik olarak ziyanlı yumuşak doku dolgu unsurları kullanıldı. 2000 yılından sonra tabipler çağdaş dolgu hususları kullanarak minimal invaziv teknikler kullanmaya başlamıştır.


112 AciL FM Sosyal Medya Hesaplarımız

" İnstagram ve Twetetr Hesabımızdan Anlık SonDakika içerikler paylaşılmakta "

112ACİLFM İNSTAGRAM

112ACİLFM TWİTTER

YOUTUBE   TikTok  ANDROİD

112AcilFm Kardeşi www.112acilfm.net

Eğlence,Kripto   www.webilginç.com


Youtube Kanalımızda ki Son Trend Videomuz

YouTube video


Paylaş
error: İçerikler korunmaktadır ! KOPYALANAMAZ