Personel Sağlık

Bugün Sağlık SendikalarI GREVDE ! TTB; “Acil durumlar dışında sağlık kurumlarına başvurmayıp bize destek olmanızı istiyoruz”

Paylaş

Hükümetin sağlık personeline iyileştirme adı altında TBMM’ye getirdiği yasa teklifine sağlık çalışanlarından büyük tepki geldi. Sağlık çalışanları yasa teklifindeki maddelerin taleplerini karşılamadığı gerekçesiyle teklifin TBMM’de görüşüleceği 15 Haziran’da (bugün) 1 günlük iş bırakma eylemi yapacak.

Bazı hekim ve sağlık sendikaları, dernek ve birliklerin de aralarında yer aldığı pek çok sivil toplum kuruluşu 15 Haziran tarihinde 1 günlük iş bırakma eylemi yapacak.

AHEF, AHESEN, Birinci Basamak Sağlık Çalışanları Birlik ve Dayanışma Sendikası, Genel Sağlık-İş, Hekim Birliği, Hekimsen, KADHED, Ses, Tabip-Sen, Türk Diş Hekimleri Birliği ve Türk Tabipler Birliği’nin katılımıyla 15 Haziran’da 1 günlük iş bırakma eylemi yapılacak.

Hekimsen: “100 bin hekim hedefli iş bırakma eylemi yapılacaktır “
“Büyük Hekim Çalıştayı sonucunda alınan ortak karar gereği; bazı kesimlerin layık gördükleri gibi hekimliğe yakışmayacak özlük haklarını, hatalı mevzuatları, haksız malpraktis uygulamalarını, sağlıkta şiddeti, mesleki değersizleştirmeyi reddeden meslektaşlarımızla birlikte 15.06.2022 Çarşamba günü 100 bin hekim hedefli iş bırakma eylemi yapılacaktır.”

Birinci Basamak Sağlık Çalışanları Birlik ve Dayanışma Sendikası: “Taleplerimizi karşılamayan, vaatedilenin bile geri çekildiği düzenlemeye karşı eylemdeyiz”
“Şiddete karşı gerçek önlem ve yaptırımlar, emeğin karşılığı için adil ücretlendirme, hemen ve koşulsuz hakkaniyetli özlük hakları, güvenli ve insanca çalışma koşulları, emeklilikte olan haklarımızın verilmesi, 30 haziran ceza yönetmeliğinin geri çekilmesi taleplerimiz aylardan beri yaptığımız ihtarlarımıza rağmen gerçekleştirilmemiştir. Bununla beraber TBMM genel kuruluna teklif olarak sunulan, taleplerimizi karşılamayan, vaatedilenin bile geri çekildiği düzenlemeye karşı 15 haziran 2022 tarihinde BİRLİK DAYANIŞMA SENDİKASI olarak bir günlük iş bırakma kararı aldık.” ifadeleri yer aldı.

Tabip-Sen: “Bu düzenlemeyi kabul etmiyoruz”
“Hekimlerin aylardır süren beklentilerini karşılamaktan uzak, temel maaşlarında artışa neden olmayan, hastaya, hekime, devlete zararı olan performans sistemini esas alan bu düzenlemeyi kabul etmiyoruz.

15 HAZİRAN’DA İŞ BIRAKIYORUZ!”

Hekim Birliği Sendikası: “Haklarımızı gasp eden düzenlemeye karşı!”
“TBMM Genel Kurulu’na teklif olarak sunulan ,haklarımızı gasp eden düzenlemeye karşı Tüm Hekimleri,Sağlık Emek-Meslek örgütlerinin bütün bileşenlerini 15 .06.2022 Çarşamba 1 Günlük İş bırakmaya Davet Ediyoruz!”

Genel Sağlık-İş: “1 Günlük İş Bırakmaya Davet Ediyoruz”
“Haklarımızı gasp eden düzenlemeye karşı 15 HAZİRAN’da 1 Günlük İş Bırakmaya Davet Ediyoruz!”

AHESEN: “İş Bırakma” kararı almış bulunmaktayız”
AHESEN olarak; daha önce paydaşımız sendika ve derneklerle beraber 30Haziran- 1 Temmuz 2022 tarihlerinde 2 günlük iş bırakma kararı almıştık.

Bu iş bırakma eyleminin öncesinde bir tarihte yapılacak 1 günlük iş bırakma eyleminin mücadele de katkısı olmayacağı şeklinde görüşümüzü diğer sendika ve derneklere ilettik.

Gelinen noktada mücadele birlikteliğini korumak ve katılım sağlamak isteyen üyelerimize sendikal koruyuculuk sağlamak adına 15/06/2022 tarihinde 1 günlük “İş Bırakma” kararı almış bulunmaktayız.

KADHED: “Geç değil…”
“Salı günü mecliste görüşülecek tasarı 2021 Aralık ayındaki tasarıdan daha iyi olmak üzere genel kurulda düzenlemeli. Geç değil.”

SES: “Oyalama Değil, Haklarımızı İstiyoruz!”
“TBMM Genel Kuruluna getirilen yasa teklifi sağlık ve sosyal hizmet emekçilerinin taleplerini karşılamıyor. Oyalama Değil, Haklarımızı İstiyoruz! 15 Haziran 2022 Çarşamba günü iş bırakıyoruz!”

Türk Tabipler Birliği: “Tüm Türkiye’de, bütün sağlık kurumlarında #GöREV’deyiz”
“15 Haziran Çarşamba günü uzmanı, asistanı, akademisyeni, pratisyeni, aile hekimi, tıp öğrencisi, stajyeri, intörnü, genci, yaşlısı, çalışanı, emeklisi; tüm Türkiye’de, bütün sağlık kurumlarında #GöREV’deyiz.”

ESKİSİNDEN DE KÖTÜ

İş bırakma eylemine hekim ve hemşireler dahil tüm sağlık çalışanlarının katılacağını bildiren Genel Sağlık-İş Başkanı Dr. Derya Uğur, yeni teklifin geçen yıl aralık ayında TBMM gündeminden çekilen yasa teklifinin de gerisine düştüğünü söyledi. Dr. Uğur, “Düzenlemenin temel maaş artışı ile birlikte tüm sağlık çalışanlarını kapsayacak şekilde genişletilmesini beklerken üzerinden 6 ay geçmiş, kırpıla kırpıla Meclis’e eskisinden de kötü 14 maddelik teklif getirilmiştir. Sağlığa uzaktan bakan bir Sağlık Bakanı’ndan, çalışana kin ve garez içinde olan bürokrattan ve kamu çalışanının yediği lokmada gözü olan iktidar milletvekilinden sağlık çalışanına bir fayda gelmeyeceği ortadadır” dedi.

Kalem oyunu istemiyoruz
– Başkan Dr. Derya Uğur, sağlık çalışanlarının performansa dayalı ek ödeme sisteminde kalem oyunları değil, temel ücretlerde artış yapılması ve insan onuruna yaraşır tek kalem maaş istediğini söyledi. Dr. Uğur, yasa teklifinde performanstan başka bir şey olmadığını, tavan ek ödeme artışının uygulamada işe yaramayacağını bildirdi.


112 AciL FM Sosyal Medya Hesaplarımız

" İnstagram ve Twetetr Hesabımızdan Anlık SonDakika içerikler paylaşılmakta "

112ACİLFM İNSTAGRAM

112ACİLFM TWİTTER

YOUTUBE   TikTok  ANDROİD

112AcilFm Kardeşi www.112acilfm.net

Eğlence,Kripto   www.webilginç.com


Youtube Kanalımızda ki Son Trend Videomuz

YouTube video


Paylaş