Emniyet Güçleri

Bir polis memuru ne yapar?

Paylaş

Polis Memuru nedir?


Barışı korumak, toplumun temel gereksinimlerinden biridir. Ve bir polis memurunun görevi. Polis memurları, vatanlarında, bölgelerinde yada şehirlerinde kolluk kuvvetleri için çalışır ve temsil ettikleri vatandaşları korumak ve onlara hizmet etmek için yemin ederler.

Polis memurları, suçluları tutuklayarak ve suçları tespit edip önleyerek yasayı uygular. Halkın hizmetinde çoğunlukla karşılaştıkları tehlikeli durumlardan dolayı genellikle toplulukları arasında kahraman olarak görülürler. Monotonluktan nefret eden biriyseniz, bu sizin için bir kariyer olabilir!


Polis Memuru ne iş yapar?


Bir polis memurunun görevleri büyük seviyede bulundukları yere bağlıdır. Büyük şehirlerde, memurlara çoğu zaman oldukça hususi görevler verilir veya bir dolandırıcılık, katliam, uyuşturucu kaçakçılığı yada saldırı birimine atanır. Her birimin muayyen bir hedefi vardır ve ünite içerisindeki görevliler yalnızca bu amaç için eğitilir.

Kırsal alanlardaki polis memurları, nadiren herhangi bir kolluk kuvvetleri alanında uzmanlaşma fırsatına haizdir. Daha düşük kabahat oranları ve nispeten minik nüfus sebebiyle, kasabalardaki, kooperatiflerdeki ve öteki kırsal alanlardaki memurlar, basit trafik ihlallerinden çocuk koruma yada katliam davalarına kadar herhangi bir yada tüm kanun tatbik görevlerini üstlenir.

Bir polis memurunun birincil görevi, kamu düzenini sağlamaktır. Yaya, araba ve hatta atlı devriye memurları, günlerini kanunları çiğneyen insanlarla uğraşarak geçirir. Elbette, ele alınması ihtiyaç duyulan tipik trafik ihlalleri vardır, ancak polis memurları ayrıca hırsızlık veya öteki ciddi suçları soruşturmak için çağrılar alır.

Polis memurları uyarma veya ihtarda bulunabilir veya suç ciddi ise şüpheliyi tutuklama ve tutuklama yetkisine haizdir. Şüpheli silah taşırsa, rehin alırsa yada tutuklamaya direnmek için kaçarsa tehlikeli durumlar ortaya çıkabilir. Ancak polis memurları hem kendilerini aynı zamanda olası mağdurları korumak için çaba sarfetmek için eğitilmiştir. Bu emniyet, hayatlarını tehlikeye atmak zorunda kalabilecekleri durumlarda olmalarını gerektirse bile, sokakları ve mahalleleri güvende tutuyorlar.

Dedektifler veya özel bir birimde çalışan memurlar, zamanlarının çoğunu belirli soruşturmalar üstünde çalışarak geçirirler. Uyuşturucu kaçakçılığı, terörist faaliyetler ve diğer suçlarla ilgili delil toplamak için çalışırlar. Gizli yada muhbir vasıtasıyla çalışabilirler. Bazen sadece gözlemlemek, kovuşturmak ve bilinen suçluların faaliyetlerini kaydetmek, bir iddianame için lüzumlu kanıtları toplamak için yeterlidir. Bununla birlikte, en önemli kanıtlar, hem suçluların bununla beraber tanıkların sorgulanması kanalıyla elde edilir.

Herhangi bir tutuklama yapmadan ilkin, memurlar kanıtların doğru, gerçek ve emin olduğu için güvenli olmalıdır. Herhangi bir suçta en iyi kanıt, doğrudan bir itiraftır ve polis memurları, bir suçluyu itiraf etmeye teşvik etmek için ruhsal teknikler, yanlış yönlendirme ve yalanlar kullanma hakkına sahiptir.

Polis memurları, sahadaki çalışmalarından ilkin ve sonra, zamanlarının büyük bir bölümünü rapor yazmak ve doğru kayıtlar tutmak için harcarlar. Tuttukları kayıtlar genellikle bir davadaki tek kanıttır. Onsuz, birtakım suçlular mahkum edilemez, bundan dolayı memurların evraklarını eksiksiz ve süratli bir şekilde tamamlamaları son aşama önemlidir. Ayrıca, polis memurları bir suça tanık olduklarında, çoğu zaman mahkemede anlatım vermeye çağrılır.

Polis olmaya müsait musun?


Polis memurlarının farklı kişilikleri vardır . Girişimci bireyler olma eğilimindedirler, bu da onların maceracı, tutkulu, iddialı, dışa dönük, enerjik, hevesli, kendine güvenen ve iyimser oldukları demektir. Baskın, ikna edici ve motive edicidirler. Bazıları aynı zamanda gerçekçi, kısaca bağımsız, istikrarlı, ısrar eden, reel, ergonomik ve tutumlular.

polis memuru ne demek,polis memuru askerlik yaparmı,kadın polis memuru ne iş yapar,büro polis memuru ne iş yapar,polis gih memuru ne iş yapar,düz polis memuru ne iş yapar,aday polis memuru ne demek,polis memuru çalışma şartları,polis memuru ne iş yapar,polislerin yaptığı işler,


112 AciL FM Sosyal Medya Hesaplarımız

" İnstagram ve Twetetr Hesabımızdan Anlık SonDakika içerikler paylaşılmakta "

112ACİLFM İNSTAGRAM

112ACİLFM TWİTTER

YOUTUBE   TikTok  ANDROİD

112AcilFm Kardeşi www.112acilfm.net

Eğlence,Kripto   www.webilginç.com


Youtube Kanalımızda ki Son Trend Videomuz

YouTube video


Paylaş