Gündem

Bakan Koca’dan sıhhat çalışanlarının özlük haklarıyla ilgili heyecanlandıran paylaşım! Resmi Gazete’yi işaret etti 112 Acil Fm Haber

Paylaş

112 Acil Fm Haber

Sıhhat Bakanı Fahrettin Koca, sıhhat çalışanlarının özlük haklarına ait yönetmeliğin yayınlanmasına az bir mühlet kaldığını söz etti. Bakan Koca, bahse ait toplumsal medya hesabından yaptığı paylaşımda, “Carpe diem. Beklediğin anı yaşa. Yönetmeliğin yayınına az kaldı.” tabirini kullandı.

RESMİ GAZETE’Yİ İŞARET ETTİ

Dakikalar sonra bir paylaşım daha yapan Bakan Koca, “Resmi Gazete’nin sıhhat çalışanlarının beklentisini bu kadar uygun söz eden bir diğer sayısı tahminen de olmamıştı. Sizden evvel okuyanlar bu türlü diyor.” dedi.

“15 AĞUSTOS’TA DEVREYE GİRECEK”

Sıhhat Bakanı Koca, daha evvel gazetecilerin, sıhhat çalışanlarının özlük haklarına ait sorusuna, “Yeni bir yönetmelik hazırladık. Adaleti temin etmeye, emeğe karşılığını vermeye odaklandık. Taslak ilgili kurumların görüşlerine açıldı. Yakında yayınlanarak 15 Ağustos’ta devreye girecek. Doktorlarımızın ve sıhhat çalışanlarımızın memnuniyeti ile meseleler daha kolay çözülecek.” karşılığını vermişti.

“HERKES İÇİN GÖZLE GÖRÜLÜR HALE GELECEK”

Koca, toplumsal medya hesabından daha evvel de “Sağlıkta çözülemeyecek problemimiz yok. Dermanları ya uygulamaya konuldu yahut konulmak üzeredir. Sıhhat çalışanlarımız son 2,5 yılın ağır kaidelerinde yıprandı. Yapılan iyileştirmeler 15 Ağustos’ta herkes için gözle görülür hale gelecek. Sizler için de üstümüze düşeni süratle yapıyoruz.” paylaşımını yapmıştı.

AA / Enes Kaplan – Sıhhat

112 AciL FM Sosyal Medya Hesaplarımız

" İnstagram ve Twetetr Hesabımızdan Anlık SonDakika içerikler paylaşılmakta "

112ACİLFM İNSTAGRAM

112ACİLFM TWİTTER

YOUTUBE   TikTok  ANDROİD

112AcilFm Kardeşi www.112acilfm.net

Eğlence,Kripto   www.webilginç.com


Youtube Kanalımızda ki Son Trend Videomuz

YouTube video


Paylaş
error: İçerikler korunmaktadır ! KOPYALANAMAZ