Ekonomi

Bakan Alım taban fiyat artırımı için tarih verdi: Önümüzde hafta kamuoyuyla paylaşacağız 112 Acil Fm Haber

Paylaş


112 Acil Fm Haber

Çalışma ve Toplumsal Güvenlik Bakanı Vedat Alım, Türkiye Kamu Çalışanları Sendikaları Konfederasyonu’nun 30. kuruluş yıldönümü hasebiyle düzenlenen programa katıldı. Programda konuşma yapan Bakan Alım, kamuoyunun merakla beklediği taban fiyat artırımı ile ilgili önümüzdeki haftayı işaret etti.

“ÖNÜMÜZDE HAFTA KAMUOYUYLA PAYLAŞACAĞIZ”

Bakan Alım, “Önceki hafta sendikacılarımızla, emekçi sendikalarıyla, bugün patron sendikalarımızla görüştük. Bu hususta çalışmalarımız sürüyor. Tamamlandığı vakit önümüzdeki hafta başında yahut hafta ortasında bunu da kamuoyuyla paylaşacağız” dedi.

“KAMU ÇALIŞANLARINA EK ARTIRIM YAPACAĞIZ”

Kamu çalışanlarına ek artırımla ilgili Bakan Alım, temmuz ayında kamu çalışanlarına yapılacak artırımla ilgili “Enflasyon ne gerçekleşirse onun üzerinde kamu çalışanlarımızı koruyan bir oranda ek artırım yapacağız. Türkiye’nin işçileri kaygı etmesinler.” dedi.

Kelamlarını sürdüren Bakan Alım, “Sadece kamu çalışanlarını mı, memurları mı? Hayır, personellerimizi de, emekli çalışanlarımızı de birebir formda koruyacağız. Pekala, çalışan çalışanlarımızla ilgili bir düzenleme yapacak mısınız; sık sık sorulan sorulardan biri bu. Elbette çalışan işçilerimizi korumak bizim misyonumuzdur. Evvelki hafta sendikacılarımızla emekçi sendikalarıyla, bugün sabah patron sendikalarımızla görüştüm, bu mevzuda da çalışmalarımız sürüyor. Çalışmalar tamamlandığı vakit önümüzdeki hafta başında yahut hafta ortasında bunu da kamuoyuyla paylaşacağım. Daha birçok düzenleme yapıyoruz, birçok kollayıcı düzenleme yapıyoruz” tabirlerini kullandı.

“TÜRKİYE, ÇALIŞANLARINI KORUYACAK GÜÇTE BİR DEVLETTİR”

Devletin kelam verdiğini ve işçileri enflasyona ezdirmeyeceğine vurgu yapan Bakan Alım, şöyle devam etti:

“Türkiye, çalışanlarını koruyacak güçte olan bir ülkedir işçilerini sermayenin, çıkar kümelerinin pençesine bırakmayacak, onlara karşı toplumsal hukukunu koruyacak bir devlettir bundan hiç kimsenin telaşı olmasın. Türkiye Cumhuriyeti’nin bu toplumsal devlet kimliğini biz kamu toplu kontratında de ortaya koyduk yansıttık. Hasebiyle, bizim çalışanları koruyacak, çalışanları destekleyecek, onların ailelerini, onların toplumsal kimliklerini dikkate alan bir toplumsal siyaset yaklaşımını her basamakta uygulayan ve uygulamaya devam edecek bir anlayışı benimsediğimizi bütün kamuoyunun bilmesi ve bu hususta tereddüdünün olmaması gerekir.

Diğer düzenlemeler de yapıyoruz. Şunun altını çizeyim: Sıhhat sisteminde kapsamlı düzenlemeler yapıyoruz. Özellikle birtakım özel sıhhat heyetleri, kuruluşlarının sıhhat sistemini istismar eden uygulamalarına geçit vermiyoruz orada kamuoyuna yansıyor, çok radikal düzenlemeler yapıyoruz.”

50 BİN YENİ EMEKÇİ İSTİHDAMI OLUŞTURACAĞIZ”

Yeni bir istihdam projesinin uygulamaya konulduğunu bildiren Alım, “Bu proje çerçevesinde çok kısa mühlet içerisinde büyük sanayi kuruluşlarına 50 bin yeni emekçi istihdamı oluşturacağız” dedi.


112 AciL FM Sosyal Medya Hesaplarımız

" İnstagram ve Twetetr Hesabımızdan Anlık SonDakika içerikler paylaşılmakta "

112ACİLFM İNSTAGRAM

112ACİLFM TWİTTER

YOUTUBE   TikTok  ANDROİD

112AcilFm Kardeşi www.112acilfm.net

Eğlence,Kripto   www.webilginç.com


Youtube Kanalımızda ki Son Trend Videomuz

YouTube video


Paylaş
error: İçerikler korunmaktadır ! KOPYALANAMAZ