Sendika

Türk Sağlık Sen Atama ve Nakil Yönetmeliği İçin Başvuru

Paylaş

Türk Sağlık Sen tarafından YÖK’e kamu üniversitelerini kapsayan Atama ve Nakil Yönetmeliği çıkarılması için başvuru yapıldı.

Sendika Atama Nakil Yönetmeliği hakkında yaptığı açıklamada, şu ifadeler yer aldı, “Yapılan başvuruda hizmet kolumuzda ye

r alan Üniversite Hastanelerinde görev yapan personellerin atama ve nakil işlemleri, mazeret tayinleri ve kurumlar arası geçişlerde mağduriyet yaşadıkları belirtildi. Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı’nın döner sermaye, görevde yükselme ve unvan değişikliği gibi özellikli konularda ayrı bir yönetmeliği olmasına rağmen atama ve yer değiştirmelere ilişkin ayrı bir yönetmeliğin bulunmadığına vurgu yapıldı.

Aile birliği, sağlık durumu, eğitim durumu, becayiş ve alt bölge tayinleri gibi mazeret tayinlerinde dahi sorun yaşandığı belirtildi. Başvuruda Üniversiteleri kapsayan bir atama ve yer değiştirme yönetmeliği çıkarılarak Üniversiteler arasındaki nakillerde kurum muvafakatlarına takılmamasının sağlanması ve Üniversiteler arası geçişlerin kurum içi yer değişikliği gibi değerlendirilmesi istendi.

Bu çerçevede personele mazeret tayinleri ve kurumlar arası geçişlerde kolaylık sağlanması ve yaşadıkları mağduriyetlerin giderilmesi adına yasal düzenleme yapılması talep edildi”

kaynak:BSHA – Bilim ve Sağlık Haber Ajansı


112 AciL FM Sosyal Medya Hesaplarımız

" İnstagram ve Twetetr Hesabımızdan Anlık SonDakika içerikler paylaşılmakta "

112ACİLFM İNSTAGRAM

112ACİLFM TWİTTER

YOUTUBE   TikTok  ANDROİD

112AcilFm Kardeşi www.112acilfm.net

Eğlence,Kripto   www.webilginç.com


Youtube Kanalımızda ki Son Trend Videomuz

YouTube video


Paylaş