Gündem

Artan Kovid-19 hadiselerine karşı “hatırlatma dozu” yaptırın daveti 112 Acil Fm Haber

Paylaş


112 Acil Fm Haber

Antalya Vilayet Sıhhat Müdürü İsmail Başıbüyük, artan Kovid-19 olay oranlarına yönelik önlemler aldıklarını belirterek, “Elimizde kullanabileceğimiz en güçlü silah şu an için aşı. Toplumdan ricamız en kısa müddette hatırlatma dozlarını yaptırmaları.” dedi.

Kepez Devlet Hastanesinde hatırlatma dozu olarak altıncı aşısını yaptıran Başıbüyük, gazetecilere yaptığı açıklamada, hastalığı geçirmiş olmanın yanında, doz ortasında 6 ay üzere bir mühlet geçmişse hatırlatma dozunun yaptırılması gerektiğini söyledi.

Salgından korunmak için önlemlerin değerine işaret eden Başıbüyük, şunları kaydetti:

“Tüm dünyada olduğu üzere ülkemizde de olay sayılarında hareketlilik, artış kelam konusu. İster istemez vilayetimizde de bu kendini göstermeye başladı. Şu ana kadar elimizde dört silahımız var. Maske, ara, hijyen kuralları ve beraberinde aşı. BioNTech, Sinovac yahut yerli ve ulusal olması nedeniyle TURKOVAC aşısı yaptırabilirler. Aşı bizim için çok önemli kıymet arz ediyor. Elimizde kullanabileceğimiz en güçlü silah şu an için aşı. Toplumdan ricamız en kısa müddette hatırlatma dozlarını yaptırmaları. Bilhassa 50 yaş üstü kronik hastalığı olan ve sıhhat çalışanları kesinlikle hatırlatma dozlarını olmaları gerekiyor.”

Başıbüyük, bugün altıncı doz aşısını olduğunu belirterek, tüm hastanelerde kamu, özel yahut üniversite hastaneleri fark etmeksizin, birinci basamak aile sıhhati merkezlerimizin de tamamında her üç aşının da yaptırılabildiğini vurguladı.

Herkesin mağdur olmamak için randevu alarak aşılarını yaptırmasını isteyen Başıbüyük, “İlimizde de olay sayılarında bir hareketlilik kelam konusu. Şükürler olsun hastanelerimize önemli yük getirecek sayıda bir hadise artışı kelam konusu değil. Tüm önlemler hususla ilgili tüm planlamalar artışların devam etmesi durumunda nasıl bir planlamamız olacağının hepsinin çalışmasını yaptık.” diye konuştu.

AA / Ayşe Yıldız – Sıhhat

112 AciL FM Sosyal Medya Hesaplarımız

" İnstagram ve Twetetr Hesabımızdan Anlık SonDakika içerikler paylaşılmakta "

112ACİLFM İNSTAGRAM

112ACİLFM TWİTTER

YOUTUBE   TikTok  ANDROİD

112AcilFm Kardeşi www.112acilfm.net

Eğlence,Kripto   www.webilginç.com


Youtube Kanalımızda ki Son Trend Videomuz

YouTube video


Paylaş