Gündem

Artan Beyaz Kod Saldırıları Doktorları Mesleğinden Soğutuyor !

Paylaş

14 Mart Tıp Bayramı’na ilişik açıklamalarda bulunan Prof. Dr. Tunç Fışgın, “Son yıllarda hekimlere yönelik saldırılar, adli süreçlerdeki yavaşlık ve sağırlık, çalışma koşullarının zorlaşması, uzun tıp eğitimi ve mecburi hizmet süreçleri, hatalı uygulamalar kararı karşılaşılan orantısız ve abartılı tazminat talepleri, gerileyen özlük hakları, hekimlere yönelik özensiz ve hedef yayınlayan açıklamalar, yeni yetişmekte olan ve esenlik hizmeti üretmekte olan hekimleri yaralamakta ve meslekten soğutmaktadır” dedi.
Sağlık personellerinin Tıp Bayramı’nı kutlayan Altınbaş Üniversitesi Tıp Fakültesi Dekanı, Çocuk Hematolojisi ve Onkoloji Uzmanı Prof. Dr. Tunç Fışgın, kovid salgınında 400’den fazla sağlık personelinin yaşamını kaybettiğine dikkat çekerek, “Halen tesirini sürdüren Kovid pandemisinde ülkemizdeki hekimler ve bütün sağlık çalışanları son 3 yılda, kahramanca en ön saflarda görevlerini sürdürmeye devam etmişler ve yüzbinlerce adamın yaşamda kalmasına gayret göstermişlerdir. Üstelik bu dönemi yönetirken hiç bir maddi/manevi beklenti oluşturmaksızın ki bu olması gerekendir.

Salgında 400’den fazla sağlık mensubu yaşamını kaybetmiştir. Sağlık mensuplarının yüzde 14’ü doktor grubunda iken ölen sıhhat mensuplarının yüzde 36’sını hekimler oluşturmuştur. Hekimler salgın döneminde vatanımızda üstlerine düşen bütün görevleri yüksek bir özveri ile gerçekleştirmişlerdir” açıklamasında bulunmuş oldu.”EN İYİYİ ARAMAK, HEKİMLİĞİN DOĞASINDA VAR”Hekimliğin doğasında eleştirel görüş açısı bulunduğunu vurgulayan Prof. Dr. Fışgın, “En iyiyi aramak hekimlik teriminin içindedir. Sağlık eğitiminin geliştirilmesi ve sıhhat organizasyonunda koruyucu ve tedavi edici hizmetlere yönelik eleştirisel bakış devam edecektir.

Ancak bu durumda esenlik hizmetlerinde daha iyiye ulaşabiliriz” diye konuştu.

“SON YILLARDA ARTAN SALDIRILAR, HEKİMLERİ YARALAMAKTADIR”

Son zamanlarda artan şiddet vakalarına da değinen Prof. Dr. Fışgın, “Tüm bu çabalara rağmen son yıllarda hekimlere yönelik saldırılar, adli süreçlerdeki yavaşlık ve sağırlık, emek verme koşullarının zorlaşması, uzun tıp eğitimi ve zorunlu hizmet süreçleri, hatalı uygulamalar kararı karşılaşılan orantısız ve abartılı tazminat talepleri, gerileyen özlük hakları, hekimlere yönelik özensiz ve hedef yayınlayan açıklamalar, yeni yetişmekte olan ve sıhhat hizmeti üretmekte olan hekimleri yaralamakta ve meslekten soğutmaktadır” dedi.Prof. Dr. Fışgın, son olarak olumsuzluklara ve zorluklara rağmen, ulusal seçme ve yerleştirme sınavlarını en üst dilimde geçerek bu mesleğe adım atmış talebe ve hekim gruplarının, bütün güçleri ile bu ülke için çalışmaya, üretmeye, daha iyi ve güzeli aramaya devam edeceklerini dile getirdi.

‘Umut yaşamın deposudur’ diyen Fışgın, “‘Beni Türk Hekimlerine emanet ediniz’ diyen önderimiz Mustafa Kemal Mustafa Kemal Atatürk’ü bir kez daha hasret ve minnet ile anarken tüm tıp dünyamızın 14 Mart Tıp Bayramını kutlarım” ifadelerini kullandı.


112 AciL FM Sosyal Medya Hesaplarımız

" İnstagram ve Twetetr Hesabımızdan Anlık SonDakika içerikler paylaşılmakta "

112ACİLFM İNSTAGRAM

112ACİLFM TWİTTER

YOUTUBE   TikTok  ANDROİD

112AcilFm Kardeşi www.112acilfm.net

Eğlence,Kripto   www.webilginç.com


Youtube Kanalımızda ki Son Trend Videomuz

YouTube video


Paylaş