Gündem

Ankara’da ‘hatırlatma dozu’ yoğunluğu 112 Acil Fm Haber

Paylaş


112 Acil Fm Haber

SIHHAT Bakanlığı’nın koronavirüs aşılarına yeni hatırlatma dozu randevularını tanımlamasının akabinde Ankara Kent Hastanesi’nde, vatandaşlar hatırlatma dozu aşıları için yoğunluk oluşturdu.

Sıhhat Bakanı Fahrettin Koca’nın 50 yaş üzeri ve risk kümesindeki vatandaşların koronavirüs aşısı hatırlatma dozunu olmaları için yaptığı davetin akabinde Sıhhat Bakanlığı, yeni aşı randevularını açtı. Aşı uygulaması için Merkezi Tabip Randevu Sistemi ( Mhrs ), e-Nabız yahut Alo 182 üzerinden randevu alan vatandaşlar, hastanelere gelerek aşılarını yaptırdı. Ankara Kent Hastanesi’nin aşı polikliniğinde hatırlatma dozu koronavirüs aşıları için vatandaşlar yoğunluk oluşturdu. Sıraya girenler BioNTech, Sinovac ve Turkovac aşılarından istedikleri aşıyı yaptırdı.

‘AŞILARIMIZI İHMAL ETMEMELİYİZ’4’üncü doz aşısını yaptırmak için gelen Nilay Demircioğlu (47), randevular açıldıktan sonra MHRS’den bütün ailesi için kayıt oluşturduğunu söyleyerek, “Aşı ne kadar kırgınlık, baş ağrısı yapsa da koronavirüs hastalığı daha makus. O nedenle aşı olmak zorundayız. Bunu lakin bu halde yeneceğiz. Aşılarımızı ihmal etmemeliyiz” dedi.Ümit Kahraman (58), 5’inci doz aşısını yaptıracağını kaydederek, “İlim insanları, kesinlikle aşının olunması gerektiğini söylüyor. Toplumun her kesitinin aşı olması noktasında telkinlerde bulunuyor. Bizim üzere tıp ile alakası olmayan insanların destekleri, bence değerli değil. Değerli olan tıp insanlarının beyanatları” diye konuştu.

5’inci aşısını olan Mehmet Yılmaz Erdoğan (66) da “İnsanlarda bazen acıdan çekinme, korkma durumu olabilir. Lakin ben uğraş kapsamında şahısların kesinlikle aşı olması gerektiğini düşünüyorum. Şiddetle tavsiye ediyorum” sözlerini kullandı.


Demirören Haber Ajansı / Sibel Can – Sıhhat

112 AciL FM Sosyal Medya Hesaplarımız

" İnstagram ve Twetetr Hesabımızdan Anlık SonDakika içerikler paylaşılmakta "

112ACİLFM İNSTAGRAM

112ACİLFM TWİTTER

YOUTUBE   TikTok  ANDROİD

112AcilFm Kardeşi www.112acilfm.net

Eğlence,Kripto   www.webilginç.com


Youtube Kanalımızda ki Son Trend Videomuz

YouTube video


Paylaş