Gündem

Anahtar, bıçak, tırnak makası… Tabipleri şaşkına çeviren ameliyat: midesinde 158 kesim metal çıktı 112 Acil Fm Haber

Paylaş


112 Acil Fm Haber

– Hekimleri şaşkına çeviren ameliyat: midesinde 158 kesim metal çıktı

Vanlı genç bayanın midesinde yok yok

VAN – Van‘da karın ağrısı şikayetiyle hastaneye giden 25 yaşındaki genç bayanın midesinden çıkan metal modüller, ameliyatı gerçekleştiren hekimleri şaşkına çevirdi.

Van‘da yaşayan ve ruhsal sıkıntılarının olduğu bildirilen 25 yaşındaki bayan hasta, iğne yutmaya bağlı karın ağrısı şikayetiyle Van Eğitim ve Araştırma Hastanesine kaldırıldı. Burada yapılan tomografi sonrası hastanın midesinde tel ve birtakım yabancı cisimlerin olduğu rapor edildi. Hastayı ameliyata alan tabip ve takımı ise mideden çıkanları görünce büyük şaşkınlık yaşadı.

Kesici cisimleri poşete sarmış

Genç bayan hastanın midesinden tırnak makası, çakı, meyve bıçağı, cımbız, çivi, iğne, çuvaldız, tığ, vida, çengelli iğne, anahtar, madeni para, saç tokası üzere metal kesimleriyle plastik ve cam modülleri çıkarıldı. Meyve bıçağı üzere kesici cisimlerin bir poşete sarılı vaziyette olması ise tabiplerin dikkatini çekti. Midesinden çıkan 158 cisimle tabipleri hayrete düşüren hasta, sıhhatine kavuşmasının akabinde taburcu ediliyor.

“Yabancı cisimleri görünce çok şaşırdık”

İHA muhabirine konuşan Genel Cerrah Uzmanı Op. Dr. Yusuf Tekeş, hastanın iğne yutmaya bağlı karın ağrısı şikayetiyle hastaneye getirildiğini belirtti. Tomografi sonucunda iğneyle birlikte yabancı cisimler de tespit ettiklerini söz eden Dr. Tekeş, “Midesinde bu kadar büyük bir şey beklemiyorduk. Tomografi sinemaları çektik. Arkadaşlarımız ise raporda tel yuttuğunu bildirildi. Ameliyatta mideyi açtığımızda çeşitli yabancı cisimlerle karşılaştık. Yabancı cisimleri görünce çok şaşırdık. Hastamızın sıhhat durumu uygun. Ameliyat sonrası çekilen röntgenlerde ise yabancı cisme rastlanmadı” dedi.

“İlk kere böylesiyle karşılaştık”

Midesinde 158 yabancı cisim çıkarıldığını ve daha evvel bu türlü bir şeyle karşılaşmadıklarını lisana getiren Tekeş, “Genç hastamızın midesinde çıkanlar bizi hem şaşırttı hem de üzdü. Ameliyat başarılı geçti ve hastanın uygun olması bizi sevindirdi” diye konuştu.

Benzeri bir olay daha yaşanmıştı

Hatırlanacağı üzere, geçtiğimiz günlerde Van’da karın ağrısı şikayetiyle hastaneye giden ve ruhsal meseleleri olduğu öğrenilen 35 yaşındaki hastanın midesinden de çıkan 83 TL madeni para ve metal modülleri herkesi şaşırtmıştı.

(YLM-MSA-Y)

İhlas Haber Ajansı / Yılmaz Sönmez – Sıhhat

112 AciL FM Sosyal Medya Hesaplarımız

" İnstagram ve Twetetr Hesabımızdan Anlık SonDakika içerikler paylaşılmakta "

112ACİLFM İNSTAGRAM

112ACİLFM TWİTTER

YOUTUBE   TikTok  ANDROİD

112AcilFm Kardeşi www.112acilfm.net

Eğlence,Kripto   www.webilginç.com


Youtube Kanalımızda ki Son Trend Videomuz

YouTube video


Paylaş