Gündem

Aile Sağlığı Merkezine Aşı Yaptırmak için Gelen Kadın,Hemşireyi Darp Etti !

Paylaş

Olay, Kocasinan ilçesi Fevziçakmak Mahallesindeki Mustafa Kızıklı Aile Sağlığı Merkezi’nde meydana geldi. İddiaya göre, L.S. isimli kadın, Aile Sağlığı Merkezi’ne gelerek aşı yaptırmak istedi. L.S., aile hekimi Tuba Karauz ile sağlık çalışanı Fatma Bozbıyık’ın bulunduğu odaya girdi.

Bozbıyık’ın aşı yapacağı sırada aile hekimi Karauz odadan çıkınca L.S., duruma tepki gösterdi. Bunun üzerine tartışma çıktı. Tartışmanın büyümesi üzerine L.S., Fatma Bozbıyık’ı darbetti, aile hekimi Karauz’a da hakaretlerde bulundu. Sağlık çalışanlarının ihbarıyla olay yerine gelen polis, L.S.’yi gözaltına aldı. L.S., emniyetteki işlemlerinin ardından serbest bırakıldı.

‘AİLE HEKİMLERİ VE SAĞLIK ÇALIŞANLARI HER GÜN SÖZLÜ VE FİİLİ ŞİDDETE UĞRAMAKTADIR’

Konuyla ilgili açıklama yapan Aile Hekimleri Derneği Başkanı Ümit Işıldak, “Mustafa Kızıklı Aile Sağlığı Merkezinde görev yapan aile hekimi arkadaşa sözlü, aile sağlığı çalışanı arkadaşımıza fiili saldırıda bulunulmuştur.

Aile Sağlığı Merkezine Kovid- 19 aşısı olmak için başvuran kişiye aşısı yapılması sonrasında gerekli uyarılar yapılmasına rağmen personel odasına gelerek sözlü hakarette bulunmuş ve arkasından aile sağlığı çalışanı arkadaşımızın boynuna sarılarak sıkmaya çalışarak darbedilmiştir.

Araya girenler tarafından kişiye engel olunmaya çalışılmış ve olay daha sonra adli makamlara yansıtılmıştır. Aile hekimleri ve sağlık çalışanları her gün sözlü ve fiili şiddete uğramaktadır. Bilindiği üzere sağlıkta şiddet ile ilgili yeni kanun çıkmıştır ve uygulaması da görülecektir. Aile hekimi ve aile sağlığı çalışanımıza yapılan şiddeti kabul etmiyoruz ve şiddetle kınıyoruz” ifadelerini kullandı.

Kayseri Aile Hekimleri Derneği, meslektaşlarının darbedilmesini kınadı


Kayseri Aile Hekimleri Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Ümit Işıldak, Mustafa Kızıklı Aile Sağlığı Merkezi’nde görevli aile hekimine sözlü, aile sağlığı çalışanına da fiili saldırıda bunulduğunu belirterek, sağlık çalışanlarına yönelik şiddete tepki gösterdi.

Kayseri Aile Hekimleri Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Ümit Işıldak, Mustafa Kızıklı Aile Sağlığı Merkezi’nde görevli aile hekimine sözlü, aile sağlığı çalışanına da fiili saldırıda bunulduğunu belirterek, sağlık çalışanlarına yönelik şiddete tepki gösterdi.

Işıldak, yazılı açıklamasında, aile sağlığı merkezine Kovid-19 aşısı olmak için başvuran bir kişinin, aşı sonrası gerekli uyarılar yapılmasına rağmen personel odasına gelerek sözlü hakarette bulduğu ve aile sağlığı çalışanını boynuna sarılarak darbettiğini belirtti.


Araya girenler tarafından kişiye engel olunmaya çalışıldığı ve olayın adli makamlara yansıtıldığını anlatan Işıldak, aile hekimleri ve sağlık çalışanlarının her gün sözlü ve fiili şiddete uğradığına dikkati çekti.Sağlıkta şiddet ile ilgili yeni kanun çıktığına değinen Işıldak, şunları kaydetti:”Aile hekimi ve aile sağlığı çalışanımıza yapılan şiddeti kabul etmiyoruz ve şiddetle kınıyoruz.

Aile hekimi ve aile sağlığı çalışanları güven içinde görev yapmamaktadır. Hemen her gün uygunsuz taleplerle karşılaşmakta ve bu nedenle her zaman sözlü ve fiili şiddete maruz kalma ihtimali bulunmaktadır. Aile sağlığı merkezlerinde ise güvenlik bulunmamaktadır. Bu nedenle aile hekimi ve aile sağlığı çalışanı her zaman tedirgin çalışmaktadır ve iş huzuru kalmamıştır. Her gün evinden çıkarken kazasız belasız günün bitmesi için dua etmektedir. Bu durumda olan sağlık çalışanlarının bu sorunu merkezi ve yerel yönetim tarafından çözülmek zorundadır.”


112 AciL FM Sosyal Medya Hesaplarımız

" İnstagram ve Twetetr Hesabımızdan Anlık SonDakika içerikler paylaşılmakta "

112ACİLFM İNSTAGRAM

112ACİLFM TWİTTER

YOUTUBE   TikTok  ANDROİD

112AcilFm Kardeşi www.112acilfm.net

Eğlence,Kripto   www.webilginç.com


Youtube Kanalımızda ki Son Trend Videomuz

YouTube video


Paylaş