Gündem

ABD’deki İki Ukraynalı Hemşire NP Tedarik Zincirini Organize Ediyor

Paylaş

Birçokları benzer biçimde, APRN-FNP’den Anna Stasiv de bu günlerde Ukrayna’yı yakından takip ediyor.

Doğu Avrupa ülkesi ancak doğum yeri değil, hem de arkadaşı ve meslektaşı APRN-FNP’den Natalia Iantsevych’in şu anda yardım ettiği yer.

Maine’de çalışan ve uzun zamandır dost olan Ukraynalı hemşire çifti çabalarını bölüyor. Stasiv, Amerika’den geldiği Ukrayna’nın Lviv kentine gereken tıbbi malzemelerin toplanmasını ve sevkiyatını organize ediyor ve Iantsevych beraberinde getirdiği birtakım ürünleri oradaki sağlık personeline teslim ediyor. Ayrıca Lviv’deki yaralıların bakımına da yardım ediyor.
Stasiv, Medscape Medical News’e verdiği demeçte, “Bunu yaşadıkları için hayal kırıklığı ve hiddet hissediyorum ve yardım etmek istiyoruz.”

Stasiv, Lviv’in ülkenin batı kesiminde olduğunu ve bu nedenle ülkenin geri kalanından fazlaca daha güvenli olduğunu deklare etti.

Stasiv, “Natalia, personel sayısı oldukça azca ve bunalmış oldukları için hastanelerde yardım eli uzatıyor” dedi. “Benim sorumluluğum, Natalia’ya orada olduğu sürece, ihtiyacı olan herhangi bir hususi tıbbi malzemeyi gönderirken, fonları transfer ederken yada gereksinim duyabileceği başka herhangi bir şeyde destek olmaktır.”

Stasiv, Ukrayna’nın NP’ler gibi gelişmiş uygulama sağlayıcılarına alışık olmadığını ve Iantsevych’in Gelişmiş Uygulama Kayıtlı Hemşire lisansının kanıtını ek yardımcı belgeleriyle göstermesi icap ettiğini söylemiş oldu.
Şimdiye kadar, Stasiv’in kısa sürede başlattığı bir GoFundMe hesabı olan ” Ukrayna için Özgürlük “, 20.000 Amerika Doları hedefine doğru 15.000 Amerika Dolarından fazla para topladı. Hedef başlarda 10.000 ABD Doları olarak belirlendi, ancak buna 3 gün içinde ulaşıldığında artırıldı.
Stasiv, gereksinimleri belirlemek için Ukrayna’daki tıp dostlarıyla münasebet halinde. Ayrıca Lviv bölgesindeki bir hayırsever insani yardım kuruluşundan ihtiyaç duyulan tıbbi malzemelerin bir listesini aldı.

Kuzey Carolina’da kaynağı olan bir şirket, Ukrayna’ya sevk edilmiş olan büyük oranda kırık ateli ve diş teli hibe etti.

Stasiv, Portland, Maine’deki Dünya Sağlık Ortaklarının bu hafta 23 palet tıbbi araç-gereç bağışladığını söylemiş oldu. Ve Maine’deki bir avuç başka hastane, firma ve birey ya bağış topluyor, bağışlıyor ya da tıbbi malzeme topluyor. Bazı ürünler esasen Iantsevych ile Ukrayna’ya gitti.
GoFundMe koleksiyonları, nakliye harcamalarını, bağışlanmamış ek tıbbi malzemeleri satın almayı ve yetimhanelere direkt yardım etmeyi karşılayacaktır.

Fon açıklamasında Stasiv şunları yazdı: “24 Şubat 2022’de Rusya, ülkem Ukrayna’ya askeri bir saldırı başlattı. Ukrayna’daki durum gerçekten yıkıcı. İnsanların yiyeceğe, ilaca erişime ve temel insan ihtiyaçlarına ihtiyacı var. Hastanelerin daha fazla tıbbi tedaviye ihtiyacı var. Personel ve daha fazla malzeme… Bunu sadece dünyanın her yerinden bir arada olursak kazanabiliriz.”

Stasiv, Medscape’e şunları söylemiş oldu: “Pek oldukca açıdan yıkıcı… İnsanlar yaralandı ve diğer ülkelere gitmek için evlerini geride bıraktılar. Bu tam bir kompleks.”

Salgından ilkin yılda bir veya iki kere ülkeyi ziyaret ettiğini, sadece o zamandan beri arkadaşları ve ailesiyle yakın temasta kaldığını söylemiş oldu.

“Ailem bizi sık sık ziyaret ettikleri için düzenli olarak görüyorum. Bu bahar bizi ziyaret etmeleri gerekiyordu fakat sonrasında bu oldu. O yüzden şimdi güvende olmaları için yakarış ediyoruz ve yakın gelecekte onları görebileceğiz.

“Bunlar masaya yemek koymak, çocuklarına bebek bezi almak için savaşım eden basit insanlar. Savaş yarın sona ermiş olsa bile, fiziksel, romantik ve finansal olarak, yıkımın üstesinden gelmek nesiller alacak.”


112 AciL FM Sosyal Medya Hesaplarımız

" İnstagram ve Twetetr Hesabımızdan Anlık SonDakika içerikler paylaşılmakta "

112ACİLFM İNSTAGRAM

112ACİLFM TWİTTER

YOUTUBE   TikTok  ANDROİD

112AcilFm Kardeşi www.112acilfm.net

Eğlence,Kripto   www.webilginç.com


Youtube Kanalımızda ki Son Trend Videomuz

YouTube video


Paylaş