Ekonomi

6000 TL maaş alan bir memur mart ayına ait maaş kaybı 918 TL olarak belirlendi !

Paylaş

Açıklanan ilk üç aylık enflasyonun %22.81 çıkmasının ardından bu rakama göre yaklaşık 6000 TL maaş alan bir memurun mart ayına ait maaş kaybı 918 TL olarak hesaplandı.


%22.80 birlik enflasyon sonucunda ilk üç aylık verilere göre memur enflasyon farkı %15.31 olarak belirlenmiş durumda. Bu orana Nisan, Mayıs ve Haziran aylarında açıklanacak enflasyon rakamları eklenerek temmuz memur zammı belirlenmiş olacak.

Çeşitli sendikalardan enflasyon farklarının altı aylık dönemlerde değil aylık olarak maaşlara yansıtılması talepleri gelirken en son Memur Sen’den “eşel mobil” sisteminin devreye sokulması açıklaması gelmişti.

Konuyla ilgili açıklama yapan Mil Bayındır Sen, yetkili konfederasyon olan Memur Sen ile Memurların ikinci büyük konfederasyonu olan Türkiye Kamu Sen’i kastederek “sürekli birbiriyle didişen bu iki sendikanın memurların menfaatine yönelik ağızlarından arada 1 – 2 kelam laf çıkmış olsa da somut hiçbir icraat gösterememektedirler” eleştirisi geldi.

İki sendikayı kastederek “bunların derdi hizmet değil, sadece üye sayılarını arttırarak yetki, makam, maaş peşinde saltanat sürmektir” diyen Mil Sağlık Sen, “hizmet bekleyen memurların bu sendikalar tarafından mağdur edildiğini” dile getirdi.


112 AciL FM Sosyal Medya Hesaplarımız

" İnstagram ve Twetetr Hesabımızdan Anlık SonDakika içerikler paylaşılmakta "

112ACİLFM İNSTAGRAM

112ACİLFM TWİTTER

YOUTUBE   TikTok  ANDROİD

112AcilFm Kardeşi www.112acilfm.net

Eğlence,Kripto   www.webilginç.com


Youtube Kanalımızda ki Son Trend Videomuz

YouTube video


Paylaş