Gündem

112 vazifelisi telefon takviyesiyle 10 aylık bebeğin hayatını kurtardı 112 Acil Fm Haber

Paylaş


112 Acil Fm Haber

112 vazifelisi telefon dayanağıyla 10 aylık bebeğin hayatını kurtardı

Batman‘da 10 aylık bebek sıhhat işçisinin telefon yönlendirmesiyle kurtuldu

BATMAN – Batman’da 112 Acil Servis vazifelisi Acil Tıp Teknisyeni Sezai Birel, boğulma tehlikesi geçiren 10 aylık bebeğin ebeveynini telefonla yönlendirerek çocuğun hayatının kurtulmasını sağladı.

Olay, dün Batman’da yaşandı. 112 Acil Davet Merkezini arayan bir bayanın bebeğinin nefes alamadığını ve morardığını tabir ederek yardım sıhhat işçisinden yardım istedi. Gelen çağrıyı karşılayan 112 vazifelisi Acil Tıp Teknisyeni Sezai Birel, panik halinde durumu anlatmaya çalışan bebeğin annesine sakin olmasını ve söylediklerini çabucak yapmasını istediğini söyledi. Birel,”Gelen davette bebeğin annesi olduğunu belirten bayanın çığlıkları yükseliyordu. O sırada komşusu olduğunu söyleyen Yusuf Özdemir, telefonu alarak bizimle bağlantıda oldu. Bebeği yüz üstü çevirip, bebeğin sırtına vurmasını istedik. Bizim yönlendirmelerimizle nefes borusunu tıkayan cismin çıkmasını sağladık. Minik bebeğin ağlama sesini duyunca nefes almaya başladığı bilgisini teyit ederek, anneye sakin kalmasını, bulundukları adrese ambulans ve sıhhat vazifelilerinin yönlendirilmiş olduğunu belirttim. Karşılaşılan acil bir durumda sakin kalmanın ve yapılacak müdahale büyük değer taşıyor” dedi.

Sıhhat çalışanının yönlendirmesiyle bebeğin boğazını tıkayan cismi çıkaran ailenin komşusu Yusuf Özdemir, “Dilvin bebek ölebilirdi. Bu durum herkesin başına da gelebilir. 112 görevlisinin tanımı ile bebeği kurtarabildim. Âlâ ki varsınız çok teşekkür ediyoruz” diye konuştu.

Olay yerine kısa vakitte ulaşan 112 takımları 10 aylık bebeğin rahat halde nefes aldığını, genel sıhhat durumunun uygun olduğunu bildirdi. Hastaneye sevk edilmesine gerek duyulmayan minik bebeği daha sonra tekrar ziyaret eden sıhhat vazifelileri bebeğin genel durumu hakkında bilgi aldığı belirtildi.

İhlas Haber Ajansı / Ekrem Aktaş – Sıhhat

112 AciL FM Sosyal Medya Hesaplarımız

" İnstagram ve Twetetr Hesabımızdan Anlık SonDakika içerikler paylaşılmakta "

112ACİLFM İNSTAGRAM

112ACİLFM TWİTTER

YOUTUBE   TikTok  ANDROİD

112AcilFm Kardeşi www.112acilfm.net

Eğlence,Kripto   www.webilginç.com


Youtube Kanalımızda ki Son Trend Videomuz

YouTube video


Paylaş
error: İçerikler korunmaktadır ! KOPYALANAMAZ