Gündem

11 sağlık örgütü meclise getirilen yasa teklifine karşı iş bırakma eylemi yaptı !

Paylaş

Türkiye genelinde 11 sağlık örgütü ve oda meclise getirilen yasa teklifine karşı eylem yaptı ve iş bıraktı. Kocaeli Devlet Hastanesi önünde bir araya gelen sağlık örgütleri ve odalar adına açıklama Kocaeli Tabip Odası Başkanı Prof. Dr. Ayşe Engin Arısoy, sadece haklarını istediklerini ve hakları için yaptıkları eylemin son olmayacağını belirtti

11 KURUMDAN ORTAK EYLEM


Hükümetin Aralık 2021 tarihinde meclise getirip geri çektiği ve ardından önceki gün yeniden meclise getirdiği sağlık alanındaki düzenlemelerle ilgili yasa taslağına karşı doktorlar iş bıraktı. Tabip Odası öncülüğünde 11 meslek kuruluşunun ortak yaptığı iş bırakma eyleminde, sağlık çalışanları talep ettikleri hakları verilmesini istedi. Tabip Odası çağrısı ile Kocaeli Devlet Hastanesi önünde yapılan açıklamada, yasa teklifinin derhal geri çekilmesini ve sağlık çalışanlarının talepleri doğrultusunda bir yasa teklifi hazırlanmasını istendi.

EMEK BİZİM SÖZ BİZİM


Kurumlar adına ortak açıklamayı yapan Kocaeli Tabip Odası Başkanı Prof. Dr. Ayşe Engin Arısoy, Biz, “Başka Kamil Furtun’lar Ersin Arslan’lar olmasın, yaşatmak için yaşamak istiyoruz” diyenler, gecesi gündüzü olmayanlar, hastalandıran bu sağlık sistemine göz yumamayanlar, toplum sağlıksızken nefes alamayanlar, aylardır bir kurgu ile oyalama taktikleri ile yok sayılan, emeği hiçleştirilen, mesleği değersizleştirilenleriz. Tüm bu olumsuzluklara rağmen; “giderlerse gitsinlere” boyun eğmeyenler; mesleğinin beyazını karanlığa ışık yapanlar; emek bizim, söz bizim diyoruz.

AYLARCA OYALADILAR


Uzun mesailerde, yorucu nöbetlerde, kışkırttığınız sağlık taleplerine yanıt vermeye çalışan emeğin sahibi olanlar, bizler, milyonlar, yoksulluk sınırı altı ödemelere, bizleri ölümüne çalıştıranlara, sağlıkta şiddeti üretenlere karşı sözümüz var diyoruz. Yeni yasa teklifiyle yeniden farkına vardığınız gibi mecliste, ekranlarda yürüttüğünüz senaryolarınız; hem bizlerin hem de toplumun gözünde artık hükümsüzdür. Aylar süren oyalamanın ardından, yeni yasa teklifiyle emeğimizle yeniden alay ettiniz.

BİZ SADECE HAK OLANI İSTEDİK


Bizler emekliliğe yansıyacak temel ücret artışı talep ederken, nitelikli şekilde çalışabilmemiz için yeterli süre ve olanaklar, sağlıkta şiddetten arındırılmış çalışma alanları, toplumun daha az hastalanması için koruyucu sağlık hizmetlerinin güçlendirilmesini istedik. Sizler ise bize reva gördüğü, performansa dayalı ödeme sistemini dayatmak, emeğimiz için ayrılması gereken bütçeyi şehir hastanelerine kira ve hizmet bedeli olarak gömmek oldu.

BU EYLEM SON DEĞİL
Sizin bizlere dayattığınız sağlıksızlığa karşı bizler bu gidişatı değiştirmek, sağlıklı bir gelecek için birlikteyiz. Bugünkü görev eylemimiz son değil. Bu bir itiraz. Bugün mecliste yürütülen senaryoyu reddediş. Hakkımız olanı alana kadar hep birlikte, sağlıksız politikalarınızın ve emek gaspınızın karşısında olmaya tüm gücümüzle devam edeceğiz. Tüm Türkiye’de hakları için, mesleğinin onuru için bir araya gelen milyonlar olarak biliyoruz ki emeğimizin hakkını aldığımız, sağlıklı bir geleceği birlikte inşa edeceğiz” dedi.


112 AciL FM Sosyal Medya Hesaplarımız

" İnstagram ve Twetetr Hesabımızdan Anlık SonDakika içerikler paylaşılmakta "

112ACİLFM İNSTAGRAM

112ACİLFM TWİTTER

YOUTUBE   TikTok  ANDROİD

112AcilFm Kardeşi www.112acilfm.net

Eğlence,Kripto   www.webilginç.com


Youtube Kanalımızda ki Son Trend Videomuz

YouTube video


Paylaş